Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

04.10.2016

Nowe posterunki policji na Mazowszu

  •  Minister Mariusz Błaszczak wręcza nagrody "Młody bohater".
    Minister Mariusz Błaszczak wręcza nagrody "Młody bohater".
  •  Otwarcie posterunku w Sobolewie.
    Otwarcie posterunku w Sobolewie.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Spiera uroczyście otworzyli 5 nowych posterunków mazowieckiej policji.

Nowy posterunek otrzymali mieszkańcy Korytnicy (powiat węgrowski), Zbuczyna (powiat siedlecki) i Sobolewa (powiat garwoliński),  Maciejowic …, Miastkowa.  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczył symbolicznie klucze szefom reaktywowanych Posterunków Policji.

W Korytnicy minister MSWiA  Błaszczak wręczył też odznaczenia.  „Młody bohater” to wyróżnienia  przyznawane jest młodym ludziom, którzy ratują życie innych. W tym roku dwóch nastolatków wyróżniono za  uratowanie zagubionej kobiety w lesie.  Kolejna odznaczona  młoda osoba uratowała z pożaru sąsiada.

Reaktywowane posterunki mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i spowodować by czuli się bezpieczniej. W tym roku reaktywowano również posterunek w powiecie ostrołęckim, w miejscowości Łyse. Dziś mieszkańcy nie wyobrażają sobie bo mogło go nie być.

W 5 nowych  posterunkach służbę pełnić będzie 36 funkcjonariuszy. 12 w Korytnicy, 7 w Zbuczynie, 5 w Miastkowie Kościelnym oraz po 6 w Sobolewie i Maciejowicach.

Podobne tematy

Podziel / Share
Michał Szanter, 04.10.2016, Ilość wejść: 1654, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry