Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

24.10.2016

Radom: odznaczenia dla nauczycieli

Brązowe Krzyże Zasługi oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę wręczono pracownikom oświaty z Radomia. W uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej udział wzięli m.in.: Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki i Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

- Nauczyciel zawsze musi się uczyć, interesować światem i mieć świadomość, że otrzymuje wiele pytań od młodych ludzi, na które trzeba umieć dobrze odpowiadać. To nie jest łatwe, bo świat nie jest prosty – powiedział Wojewoda Zdzisław Sipiera, dziękując nauczycielom za wysiłek, który wkładają w swoją pracę. - Narody, które wybrały edukację jako fundament państwowości, dzisiaj zajmują pierwsze w rankingach nowoczesności – podkreślił Wojewoda.

 

Podczas uroczystości w Resursie Obywatelskiej Brązowym Krzyżem Zasługi uhonorowano 2 osoby. Ponadto wręczono 7 Złotych, 1 Srebrny i 1 Brązowy Medal Za Długoletnią Służbę. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymało 49 osób. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej przyznano 6 osobom, a 16 – nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

 

Spotkanie uświetniły występy artystyczne wychowanek Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu oraz Zespołu Szkół Muzycznych I stopnia im. Oskara Kolberga w Ruszkowicach.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 24.10.2016, Ilość wejść: 1137, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry