Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

28.10.2016

Od 25 lat pomagają rodzinom abstynenckim

  • Pruszkowskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "SOCJUS" istnieje od 25 lat. Pruszkowskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "SOCJUS" istnieje od 25 lat.
    Pruszkowskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "SOCJUS" istnieje od 25 lat.

Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „SOCJUS” z Pruszkowa pomaga osobom uzależnionym wrócić do życia w społeczeństwie i wytrwać w trzeźwości. W tym roku obchodzi 25. rocznicę powstania. W obchodach jubileuszu udział weźmie Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Alkoholizm to jedna z najgorszych chorób, z którą uzależniony często musi walczyć sam. Aktywność organizacji, które pomagają wyjść z nałogu, to ważny element całego systemu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Należy wspierać takie stowarzyszenia jak „SOCJUS”, ponieważ ich działalność pokazuje, że ciężka praca ratuje wiele osób i ich rodziny – podkreśla Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Podsumowanie 25 lat istnienia Stowarzyszenia „SOCJUS” oraz uroczyste obchody jubileuszu odbędą się 29 października w Pruszkowie. W programie zaplanowano m.in. wykład Agnieszki Czerkawskiej pt. „Jak się nie dać wypaleniu działając na rzecz innych ludzi”.

Pruszkowskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „SOCJUS” zajmuje się m.in. prowadzeniem klubu abstynenta, grupy wsparcia dla współuzależnionych oraz weekendowego punktu informacyjnego dla osób szukających pomocy i informacji związanych z problematyką uzależnień. Organizuje także zloty i spotkania dla rodzin abstynenckich oraz współpracuje z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, Krajową Radą Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich, a także Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Z organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami, które w ramach celów statutowych, pomagają osobom walczącym z różnymi typami uzależnień, współpracują Wydział Polityki Społecznej i Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Projekty przez nie prowadzone Wojewoda Mazowiecki może dofinansowywać w ramach konkursu ofert.

Ponadto służby Wojewody Mazowieckiego sprawują nadzór i kontrolę nad wykonywaniem przez samorządy zadań z obszaru profilaktyki, pomocy społecznej oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Oddziaływanie na osoby nadużywające alkoholu oraz udzielanie wsparcia ich rodzinom jest zadaniem samorządu gminnego, dlatego Wojewoda, mając na uwadze powagę problemu, koncentruje się na jakości oferowanej pomocy.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 28.10.2016, Ilość wejść: 865, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry