Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

07.11.2016

20-lecie Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach jest instytutem badawczym oraz wysoko wyspecjalizowanym szpitalem zapewniającym kompleksową opiekę osobom z uszkodzeniami narządu słuchu, głosu, mowy, równowagi i oddychania. W tym roku przypada jubileusz 20-lecia istnienia tej placówki, który świętowany jest równocześnie z 25-leciem leczenia głuchoty w Polsce. W obchodach rocznic udział wziął Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Światowe Centrum Słuchu jest najważniejszą jednostką Instytutu, w której prowadzona jest główna działalność naukowa, dydaktyczna i kliniczna. Instytut posiada również ośrodek filialny w Łebie, przygotowywane do oddania Centrum Rehabilitacji w Ciechocinku oraz ośrodki współpracujące w: Krakowie, Radomiu, Katowicach, Olsztynie, Rzeszowie, Szczecinie, Gdańsku i Opolu.

Dziennie w Światowym Centrum Słuchu przeprowadzanych jest około 60 – 70 operacji poprawiających słuch (najwięcej w świecie w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wszczepiono dotychczas ponad 5 000 implantów słuchowych, co sytuuje Instytut w czołówce światowej.

Podczas uroczystej gali Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wręczył list gratulacyjny na ręce prof. dr hab. med. Henryka Skarżyńskiego, dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.

Podobne tematy

Bookmark and Share
Joanna Bereda, 07.11.2016, Ilość wejść: 1403, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry