Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

07.11.2016

20-lecie Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach jest instytutem badawczym oraz wysoko wyspecjalizowanym szpitalem zapewniającym kompleksową opiekę osobom z uszkodzeniami narządu słuchu, głosu, mowy, równowagi i oddychania. W tym roku przypada jubileusz 20-lecia istnienia tej placówki, który świętowany jest równocześnie z 25-leciem leczenia głuchoty w Polsce. W obchodach rocznic udział wziął Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Światowe Centrum Słuchu jest najważniejszą jednostką Instytutu, w której prowadzona jest główna działalność naukowa, dydaktyczna i kliniczna. Instytut posiada również ośrodek filialny w Łebie, przygotowywane do oddania Centrum Rehabilitacji w Ciechocinku oraz ośrodki współpracujące w: Krakowie, Radomiu, Katowicach, Olsztynie, Rzeszowie, Szczecinie, Gdańsku i Opolu.

Dziennie w Światowym Centrum Słuchu przeprowadzanych jest około 60 – 70 operacji poprawiających słuch (najwięcej w świecie w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wszczepiono dotychczas ponad 5 000 implantów słuchowych, co sytuuje Instytut w czołówce światowej.

Podczas uroczystej gali Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wręczył list gratulacyjny na ręce prof. dr hab. med. Henryka Skarżyńskiego, dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.

Podobne tematy

  • 25.11.2016
    100-lecie Powiatowego Szpitala w Kozienicach
Bookmark and Share
Opublikowane przez Joanna Bereda, 07.11.2016, Ilość wejść: 959, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Komentarz (0) Regulamin

  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
do góry