Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

02.12.2016

Nowy urząd pocztowy w Goździe

  • Urząd pocztowy w Goździe jest pierwszym z 40 punktów, które mają być otworzone w całej Polsce. Urząd pocztowy w Goździe jest pierwszym z 40 punktów, które mają być otworzone w całej Polsce.
    Urząd pocztowy w Goździe jest pierwszym z 40 punktów, które mają być otworzone w całej Polsce.
  • Otwarcie urzędu pocztowego w Goździe. Otwarcie urzędu pocztowego w Goździe.
    Otwarcie urzędu pocztowego w Goździe.

Rząd rozpoczął w czwartek proces przywracania urzędów pocztowych w małych miejscowościach. Pierwsza placówka została otworzona w gminie Gózd na Mazowszu. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Premier Beata Szydło i Wicewojewoda Artur Standowicz.

To jest wywiązanie się z naszych zobowiązań – mówiła Premier Beata Szydło. W jej opinii jest to danie szansy na to, żeby lokalne społeczności i zwykli obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa, stabilności. Zdaniem Premier, instytucje, które są obywatelom potrzebne do codziennego życia powinny być blisko ich domów.

Placówka w Goździe została otworzona z inicjatywy władz samorządowych przy współpracy z Pocztą Polską. W całym kraju ma być przywróconych 40 podobnych punktów pocztowych.

Obecnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji realizuje program przywracania posterunków policji. W tym roku otworzone zostały 24 posterunki w małych miejscowościach. Inicjatywa otwierania nowych placówek pocztowych, jest kolejnym przedsięwzięciem, które małym lokalnym społecznościom przywraca instytucje publiczne. 

 

 

Podobne tematy

  • 04.10.2016
    Nowe posterunki policji na Mazowszu
Podziel / Share
Joanna Bereda, 02.12.2016, Ilość wejść: 1125, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry