Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

07.12.2016

Odznaczenia państwowe dla honorowych krwiodawców

Ponad 60 litrów krwi oddała jedna z osób, które zostały dziś uhonorowane odznaczeniami państwowymi. Krzyże Zasługi za działania na rzecz honorowego krwiodawstwa wręczył w Ciechanowie Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski. 

6 Złotych, 5 Srebrnych i 7 Brązowych Krzyży Zasługi otrzymali honorowi dawcy krwi z rejonu ciechanowskiego. Podczas uroczystości w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie wręczono również odznaki "Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu", Odznaki Honorowe PCK oraz wyróżnienia "Kryształowe Serce". W sumie odznaczanych zostało ok. 70 honorowych krwiodawców.  

Krzyż Zasługi jest przyznawany za działania na rzecz państwa lub obywateli, które przekroczyły zakres zwykłych obowiązków, przynosząc znaczną korzyść krajowi. Może być także nadany za ofiarną działalność publiczną i charytatywną oraz niesienie pomocy.

Odznaka "Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu" nadawana jest zasłużonym honorowym dawcom krwi w uznaniu zasług na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego oraz za aktywną działalność w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Wyróżnienie "Kryształowe Serce" przyznawane jest przez PCK w formie stylizowanego serca. Wyróżnienie otrzymują osoby, które przyczyniły się do rozwoju honorowego krwiodawstwa. 

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 07.12.2016, Ilość wejść: 1205, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry