Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

24.03.2017

Sprzęt pirotechniczny przekazany lotnisku Warszawa-Modlin

Nowoczesny sprzęt pirotechniczny o wartości ok. 2,5 mln zł będzie używany przez Straż Graniczną w Modlinie. Wyposażenie zostało kupione przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę.

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali:

  • ambulans pirotechniczny,
  • taktycznego robota miotanego, wspomagającego operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu,
  • mobilnego robota IBIS, służącego do działań pirotechnicznych i prowadzenia rozpoznania oraz neutralizacji niebezpiecznych ładunków, rozpoznania chemicznego i działań ratowniczych,
  • przenośny zestaw rentgenowski posiadający system wykorzystujący najnowszą technologię cyfrowego wytwarzania obrazu, służący do prześwietlania podejrzanych bagaży, walizek i paczek.

Nowy sprzęt ma zwiększyć standard bezpieczeństwa zarówno w porcie lotniczym jak i w regionie Mazowsza Północnego oraz zapewnić komfort pracy i bezpieczeństwo funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych, dokonujących na co dzień rozpoznania pirotechniczne w porcie i na terenie funkcjonowania placówki.

W przekazaniu sprzętu udział wzięli Sylwester Janyszko, Dyrektor Wydziału Infrastruktury, Anna Macińska, Zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury, Leszek Chorzewski, Prezes Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, płk. SG Zbigniew Bartnicki, Zastępca Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wojewoda jest odpowiedzialny za realizację zadań z zakresu utrzymania lotniczego przejścia granicznego Warszawa – Modlin w stanie umożliwiającym przeprowadzenie sprawnej i skutecznej kontroli bezpieczeństwa, granicznej, celnej, sanitarnej, weterynaryjnej , fitosanitarnej, chemicznej i radiometrycznej oraz jakości handlowej.

Bookmark and Share
Joanna Bereda, 24.03.2017, Ilość wejść: 874, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry