Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

24.03.2017

Sprzęt pirotechniczny przekazany lotnisku Warszawa-Modlin

Nowoczesny sprzęt pirotechniczny o wartości ok. 2,5 mln zł będzie używany przez Straż Graniczną w Modlinie. Wyposażenie zostało kupione przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę.

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali:

  • ambulans pirotechniczny,
  • taktycznego robota miotanego, wspomagającego operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu,
  • mobilnego robota IBIS, służącego do działań pirotechnicznych i prowadzenia rozpoznania oraz neutralizacji niebezpiecznych ładunków, rozpoznania chemicznego i działań ratowniczych,
  • przenośny zestaw rentgenowski posiadający system wykorzystujący najnowszą technologię cyfrowego wytwarzania obrazu, służący do prześwietlania podejrzanych bagaży, walizek i paczek.

Nowy sprzęt ma zwiększyć standard bezpieczeństwa zarówno w porcie lotniczym jak i w regionie Mazowsza Północnego oraz zapewnić komfort pracy i bezpieczeństwo funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych, dokonujących na co dzień rozpoznania pirotechniczne w porcie i na terenie funkcjonowania placówki.

W przekazaniu sprzętu udział wzięli Sylwester Janyszko, Dyrektor Wydziału Infrastruktury, Anna Macińska, Zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury, Leszek Chorzewski, Prezes Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, płk. SG Zbigniew Bartnicki, Zastępca Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wojewoda jest odpowiedzialny za realizację zadań z zakresu utrzymania lotniczego przejścia granicznego Warszawa – Modlin w stanie umożliwiającym przeprowadzenie sprawnej i skutecznej kontroli bezpieczeństwa, granicznej, celnej, sanitarnej, weterynaryjnej , fitosanitarnej, chemicznej i radiometrycznej oraz jakości handlowej.

Bookmark and Share
Opublikowane przez Joanna Bereda, 24.03.2017, Ilość wejść: 310, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Komentarz (0) Regulamin

  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
do góry