Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

31.03.2017

WITD: przeładowane ciężarówki niszczyły drogi koło Radomia

Aż o kilkanaście ton ładunku więcej niż zezwalają przepisy przewoziły ciężarówki zatrzymane do kontroli przez mazowieckich inspektorów transportu drogowego na terenie powiatu radomskiego. Kierowców ukarano mandatami i wszczęto postępowania administracyjne.  

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu codziennie kontroluje m.in. czy pojazdy poruszające się po mazowieckich drogach nie są przeładowane. W ostatnich dniach inspektorzy otrzymali sygnały od mieszkańców miejscowości Sukowska Wola, Jankowice, Bród oraz Gutów (powiat radomski), że ciężarówki dowożące piach z kopalni piasku w Sukowskiej Woli na teren jednej z dużych inwestycji drogowych koło Radomia są mocno przeładowane.

Przypuszczenia okazały się trafne. W czwartek rano zatrzymano do kontroli siedem czteroosiowych wywrotek. W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnej ładowności zostały skierowane do najbliższego punktu kontroli wagowej. Tam przeprowadzono dalsze czynności, m.in. każdy pojazd poddano ważeniu i mierzeniu. Dopuszczalna masa całkowita wszystkich ciężarówek to 32 tony. Tymczasem ważyły one więcej: 49,2 t., 47,6 t., 47,5 t., 46,9 t., 46,4 t., 46,1 t., 43,5 t. A to oznacza, że były przeciążone od 11,5 t. do 17,2 t.

Kierowcy nie mieli też zezwolenia na przejazd po drodze publicznej tzw. pojazdem nienormatywnym. Wykryte nieprawidłowość zagrożone są karą do 15 tys. zł dla przewoźnika za każdy z kontrolowanych pojazdów, co daje karę na łączną kwotę 105 tys. zł. Wszyscy kierowcy zostali też ukarani mandatami karnymi. Możliwe jest też wszczęcie postępowań administracyjnych na załadowcę, czyli kopalnię piasku.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 31.03.2017, Ilość wejść: 2622, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry