Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

21.04.2017

Wojewoda spotkał się z ambasadorem Turcji

  • Ambasador Turcji Tahsinem Tunç Üğdül i przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polska - Turcja spotkali się z Wojewodą Zdzisławem Sipierą i Wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim. Ambasador Turcji Tahsinem Tunç Üğdül i przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polska - Turcja spotkali się z Wojewodą Zdzisławem Sipierą i Wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim.
    Ambasador Turcji Tahsinem Tunç Üğdül i przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polska - Turcja spotkali się z Wojewodą Zdzisławem Sipierą i Wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim.
  • Ambasador Turcji mówił o wzajemnej współpracy gospodarczej obu krajów. Przedstawił też Wojewodzie pomysł budowy w Polsce pomnika symbolizującego wieloletnią przyjaźń narodów. Ambasador Turcji mówił o wzajemnej współpracy gospodarczej obu krajów. Przedstawił też Wojewodzie pomysł budowy w Polsce pomnika symbolizującego wieloletnią przyjaźń narodów.
    Ambasador Turcji mówił o wzajemnej współpracy gospodarczej obu krajów. Przedstawił też Wojewodzie pomysł budowy w Polsce pomnika symbolizującego wieloletnią przyjaźń narodów.
  • Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i ambasador Turcji Tahsin Tunç Üğdül. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i ambasador Turcji Tahsin Tunç Üğdül.
    Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i ambasador Turcji Tahsin Tunç Üğdül.

Ambasador Turcji Tahsin Tunç Üğdül był gościem w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Podczas spotkania z Wojewodą Zdzisławem Sipierą i Wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim rozmawiano m.in. o współpracy gospodarczej.

Ambasador przybliżył historię stosunków współpracy zagranicznej pomiędzy naszym krajem a Turcją. Przedstawił Wojewodzie pomysł budowy w Polsce pomnika symbolizującego wieloletnią przyjaźń obu narodów.

Podczas spotkania ambasador wraz z Wojewodą wyrazili wzajemnie pełną  otwartość na dalszy rozwój współpracy gospodarczej. Zaznaczyli, że w obu krajach małe i średnie przedsiębiorstwa mają bardzo duży potencjał rozwojowy.

Tematem rozmów była także turystyka. W 2016 roku Turcję odwiedziło 20 mln turystów, z czego pół miliona stanowili Polacy. Ambasador wyraził nadzieję, że będzie rozwijała się siatka bezpośrednich połączeń lotniczych pomiędzy Polską a Turcją.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polska – Turcja.

Republika Turcji jest położona w Azji na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie, ze stolicą w Ankarze. Graniczy w Europie z Bułgarią i Grecją, natomiast w Azji z Syrią, Irakiem, Iranem, Azerbejdżanem, Armenią oraz Gruzją. Głową państwa jest prezydent wybierany przez obywateli na pięcioletnią kadencję.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 21.04.2017, Ilość wejść: 1175, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry