Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

21.04.2017

Wojewoda spotkał się z ambasadorem Turcji

  • Ambasador Turcji Tahsinem Tunç Üğdül i przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polska - Turcja spotkali się z Wojewodą Zdzisławem Sipierą i Wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim. Ambasador Turcji Tahsinem Tunç Üğdül i przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polska - Turcja spotkali się z Wojewodą Zdzisławem Sipierą i Wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim.
    Ambasador Turcji Tahsinem Tunç Üğdül i przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polska - Turcja spotkali się z Wojewodą Zdzisławem Sipierą i Wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim.
  • Ambasador Turcji mówił o wzajemnej współpracy gospodarczej obu krajów. Przedstawił też Wojewodzie pomysł budowy w Polsce pomnika symbolizującego wieloletnią przyjaźń narodów. Ambasador Turcji mówił o wzajemnej współpracy gospodarczej obu krajów. Przedstawił też Wojewodzie pomysł budowy w Polsce pomnika symbolizującego wieloletnią przyjaźń narodów.
    Ambasador Turcji mówił o wzajemnej współpracy gospodarczej obu krajów. Przedstawił też Wojewodzie pomysł budowy w Polsce pomnika symbolizującego wieloletnią przyjaźń narodów.
  • Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i ambasador Turcji Tahsin Tunç Üğdül. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i ambasador Turcji Tahsin Tunç Üğdül.
    Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i ambasador Turcji Tahsin Tunç Üğdül.

Ambasador Turcji Tahsin Tunç Üğdül był gościem w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Podczas spotkania z Wojewodą Zdzisławem Sipierą i Wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim rozmawiano m.in. o współpracy gospodarczej.

Ambasador przybliżył historię stosunków współpracy zagranicznej pomiędzy naszym krajem a Turcją. Przedstawił Wojewodzie pomysł budowy w Polsce pomnika symbolizującego wieloletnią przyjaźń obu narodów.

Podczas spotkania ambasador wraz z Wojewodą wyrazili wzajemnie pełną  otwartość na dalszy rozwój współpracy gospodarczej. Zaznaczyli, że w obu krajach małe i średnie przedsiębiorstwa mają bardzo duży potencjał rozwojowy.

Tematem rozmów była także turystyka. W 2016 roku Turcję odwiedziło 20 mln turystów, z czego pół miliona stanowili Polacy. Ambasador wyraził nadzieję, że będzie rozwijała się siatka bezpośrednich połączeń lotniczych pomiędzy Polską a Turcją.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polska – Turcja.

Republika Turcji jest położona w Azji na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie, ze stolicą w Ankarze. Graniczy w Europie z Bułgarią i Grecją, natomiast w Azji z Syrią, Irakiem, Iranem, Azerbejdżanem, Armenią oraz Gruzją. Głową państwa jest prezydent wybierany przez obywateli na pięcioletnią kadencję.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 21.04.2017, Ilość wejść: 1428, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry