Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

21.08.2017

Dożynki powiatowe w Olszance

Korowód dożynkowy, dzielenie się chlebem, występy artystyczne w wykonaniu uczniów lokalnych szkół oraz koncerty zespołów ludowych – to główne atrakcje dożynek, które odbyły się w niedzielę 20 sierpnia w Olszance. W uroczystości udział wziął Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Dożynki powiatowe w Olszance rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Hadynowie. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na stadion gminny w Olszance, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Wśród atrakcji zaplanowano m.in. występy artystyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Olszance oraz koncerty okolicznych zespołów, w tym Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

Dożynki są ludowym świętem połączonym z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Współcześnie obchodzone są zwykle w jedną z niedziel sierpnia lub września po zakończeniu żniw. Święto mające swój rodowód jeszcze w czasach średniowiecznych, jest podziękowaniem za tegoroczne zbiory i prośbą o pomyślność w przyszłych.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 21.08.2017, Ilość wejść: 666, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry