Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

21.08.2017

Dożynki powiatowe w Olszance

Korowód dożynkowy, dzielenie się chlebem, występy artystyczne w wykonaniu uczniów lokalnych szkół oraz koncerty zespołów ludowych – to główne atrakcje dożynek, które odbyły się w niedzielę 20 sierpnia w Olszance. W uroczystości udział wziął Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Dożynki powiatowe w Olszance rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Hadynowie. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na stadion gminny w Olszance, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Wśród atrakcji zaplanowano m.in. występy artystyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Olszance oraz koncerty okolicznych zespołów, w tym Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

Dożynki są ludowym świętem połączonym z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Współcześnie obchodzone są zwykle w jedną z niedziel sierpnia lub września po zakończeniu żniw. Święto mające swój rodowód jeszcze w czasach średniowiecznych, jest podziękowaniem za tegoroczne zbiory i prośbą o pomyślność w przyszłych.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 21.08.2017, Ilość wejść: 517, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry