Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

04.09.2017

100-lecie szkoły podstawowej im. Marii Wójcik w Wilkowyi

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski uczestniczył w uroczystości z okazji 100-lecia powstania Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Wójcik w Wilkowyi. Gratulacje i życzenia owocnej pracy w nowym roku szkolnym złożył uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Izydora w Marianowie. Po mszy na terenie szkoły odbyła się część oficjalna obchodów. Gratulacje pracownikom szkoły, uczniom i absolwentom złożyli m.in. Wicemarszałek Senatu Maria Koc, poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Woźniak i Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi istnieje od 1917 roku. Patronka szkoły, nauczycielka Maria Wójcik, związana była z placówką od 1928 r. Po II wojnie światowej została kierowniczką szkoły. Rozbudowała szkołę, w której stworzono nową klasę i mieszkania dla nauczycieli. Maria Wójcik była surowym i wymagającym wychowawcą. Dzieciom z chłopskich rodzin pomagała uzyskać wykształcenie i wybrać zawód. Szkołą w Wilkowyi kierowała do 1956 r.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 04.09.2017, Ilość wejść: 539, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry