Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

06.10.2017

Region siedlecki: przewoził dzieci mając prawie 2,5 promila alkoholu

Inspektorzy z siedleckiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Radomiu zatrzymali kierowcę autobusu, który przewoził dzieci ze szkoły podstawowej w Kałuszynie. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Fot. gitd.gov.pl.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Marysin. Kierowca przewoził pasażerów na trasie Kałuszyn – Koszewnica – Kałuszyn. Podczas kontroli kierowca autobusu został przebadany na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wskazał jednoznacznie, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwy kierujący został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Mrozach. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do lat 10.

W środę, 4 października 2017 r. mazowieccy inspektorzy prowadzili akcję wzmożonych kontroli pojazdów wykonujących przewóz osób na terenie całego województwa. Skontrolowali w sumie 120 autobusów i autokarów. Nałożyli jeden mandat karny na kierującego, zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych pojazdów z powodu złego stanu technicznego, m.in. za usterki układu kierowniczego, awarie układu hamulcowego, nadmiernie zużyte opony, wycieki płynów eksploatacyjnych i niesprawne oświetlenie. Z powodu złego stanu technicznego, który stwarzał zagrożenie dla pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego, nie dopuszczono do dalszej jazdy 9 pojazdów.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 06.10.2017, Ilość wejść: 539, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry