Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

06.10.2017

Prawie 1 mln osób skorzystało z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Nieprawidłowe parkowanie, picie alkoholu w miejscach niedozwolonych i zła organizacja ruchu drogowego to najczęstsze problemy notowane w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszy rok działania narzędzia podsumowano w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ułatwia obywatelom kontakt z policjantami. Dzięki Mapie można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Pozwala ona również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę.

Do końca września na mapie zarejestrowano ponad pół miliona zgłoszeń. Policjanci potwierdzili ponad 40% z nich.

Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zaznaczył, że Mapa Bezpieczeństwa cały czas się rozwija.

W połowie wakacji wprowadziliśmy m.in. możliwość dodania do zgłaszanego zagrożenia zdjęcia, filmu czy opisu tekstowego – powiedział.

W konferencji wziął udział również nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji, a także policjanci, którzy na co dzień dbają o to, aby Mapa działała sprawnie i bez błędów. Opowiedzieli oni o szczegółach funkcjonowania tego wyjątkowego narzędzia. Obecni na spotkaniu byli także kierownicy delegatur Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – Krzysztof Bieńkowski z delegatury w Ciechanowie i Marcin Grabowski z delegatury w Ostrołęce.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna dla każdego na stronie internetowej www.policja.pl. Pamiętajmy, że jeśli pilnie potrzebujemy pomocy, nadal należy dzwonić pod numery alarmowe 112 lub 997.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 06.10.2017, Ilość wejść: 760, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry