Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

27.10.2017

60-lecie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Mocarzewie

Powiat gostyniński ma placówkę edukacyjną, która obchodziła swoje sześćdziesięciolecie. To Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. bł. Matki Celiny Borzęckiej w Mocarzewie.

Specjalny Ośrodek Wychowawczy mieści się w budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Mocarzewie. Dzieci i młodzież mają w nim całodobową opiekę i rehabilitację.

Oficjalne obchody rocznicy Ośrodka rozpoczęły się mszą świętą w Kaplicy Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wojciecha Osiala – Biskupa pomocniczego diecezji łowickiej. Podczas późniejszego uroczystego spotkania przybliżono postać bł. Matki Celiny Borzęckiej i działalność, i rozwój Ośrodka. W imieniu Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Mazowieckiego w Płocku Marlena Mazurska przekazała życzenia na ręce Siostry Dyrektor Bernadetty Pogorzelskiej.

Wojewodę Mazowieckiego reprezentował również Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie. Goście przybyli do Mocarzewa, w tym przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Warszawie, i przedstawiciele samorządu, obejrzeli występ artystyczny wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego.

 

Podziel / Share
Monika Bujak, 27.10.2017, Ilość wejść: 270, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry