Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

30.10.2017

Jubileusze i złote gody mieszkańców województwa

Mieszkańcy powiatu lipskiego świętowali stuletnią rocznicę urodzin jednej z mieszkanek. Z kolei mieszkańcy powiatu płońskiego i przasnyskiego świętowali złote gody par małżeńskich.

Monika Wziątek-Kaim, Inspektor Wojewódzki z Delegatury MUW w Radomiu uczestniczyła w uroczystości Genowefy Głaz z Sadkowic, która obchodziła w gronie rodziny, przedstawicieli urzędów i samorządu setną rocznicę swoich urodzin.

źródło: www.solec.pl

W imieniu Premier RP Beaty Szydło list z gratulacjami dla jubilatki odczytała Monika Wziątek-Kaim, a Wójt Gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk przekazał życzenia i prezent od społeczności. Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Lipsku Halina Pyrka wręczyła Genowefie Głaz list gratulacyjny wraz z decyzją o przyznaniu specjalnego dodatku do emerytury.

W powiecie płońskim pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego świętowało osiem par, zaś w powiecie przasnyskim siedem par.

Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski uczestniczył wraz z Wójtem Gminy Dzierzążnia Witoldem Pająkiem we wręczeniu ośmiu parom medali za długoletnie pożycie małżeńskie w uroczystości w szkole podstawowej w Dzierzążni. Otrzymali je państwo: Waldemara i Franciszek Antosikowie, Barbara i Piotr Karwowscy, Irena i Roman Kądraccy, Marianna i Stanisław Lewiccy, Barbara i Szczepan Sobieccy, Daniela i Ryszard Zielińscy, Jadwiga i Jan Ziółkowscy, Jadwiga i Zygmunt Żochowscy. Do świętujących swą rocznicę par zwrócili się: Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dzierzążni – Bożenna Markowska, Krzysztof Bieńkowski, Ksiądz Proboszcz Parafii Skołatowo Wiesław Malinowski. Część artystyczną zaprezentowała zebranym młodzież ze szkoły podstawowej w Dzierzążni.

W siedzibie Gminy Jednorożec Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski wraz z Wójtem Gminy Jednorożec Krzysztofem Sztancelem wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie państwu: Janowi i Barbarze Antosiakom, Edwardowi i Alinie Bergom, Kazimierzowi i Zofii Boberom, Władysławowi i Jadwidze Mąka, Eugeniuszowi i Leokadii Merchlom, Stanisławowi i Helenie Prusikom, Edwardowi i Celinie Niestepskim.

Po mszy świętej w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem św. Floriana w Jednorożcu i oficjalnym spotkaniu zaprezentowano część artystyczną w wykonaniu młodzieży szkoły podstawowej w Jednorożcu i Zespołu Regionalnego ,,Jutrzenka”.

Podobne tematy

Bookmark and Share
Monika Bujak, 30.10.2017, Ilość wejść: 511, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry