Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

03.01.2018

Oddanie drogi i strażnicy OSP w gminie Jednorożec

29 grudnia 2017 roku władze samorządowe gminy Przasnysz i gminy Jednorożec, a także powiatu przasnyskiego oddały do użytku drogę powiatową Jednorożec–Lipa. W uroczystościach wziął udział Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Zenon Szczepankowski, Starosta Przasnyski, Wójt gminy Jednorożec Krzysztof Stancel, radni powiatu przasnyskiego i gminy Jednorożec, zaproszeni goście, a także przedstawiciele społeczności lokalnej.


Inwestycja jest częścią planowanego zadania, które zostało dofinansowane w kwocie ponad 2,5 mln zł przez rząd w ramach kwoty przekazanej przez Wojewodę Mazowieckiego. W ramach projektu przebudowano około 10,5 km drogi wraz z jej poszerzeniem i dodaniem ścieżki rowerowej. Krzysztof Bieńkowski gratulował samorządowcom aktywnego pozyskiwania środków i inwestycji przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego dziękowali Wojewodzie za wsparcie inwestycji.
Tego dnia Krzysztof Bieńkowski uczestniczył również w oddaniu do użytku odnawianej przez 4 lata strażnicy OSP. Wybudowana ze środków własnych gminy strażnica będzie służyła strażakom ochotnikom poprawiając bezpieczeństwo w okolicy, a także posłuży lokalnej społeczności jako centrum aktywności mieszkańców.
 

Podziel / Share
Natalia Lech, 03.01.2018, Ilość wejść: 341, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry