Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

09.01.2018

Biejków: Pani Leokadia Siedlecka świętowała setne urodziny

Do grona stuletnich obywateli województwa mazowieckiego dołączyła Pani Leokadia Siedlecka mieszkająca we wsi Biejków, w gminie Promna. Z tej okazji 6 stycznia odbyła się rodzinna uroczystość, w której wziął udział Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

Uroczystość zorganizowana przez rodzinę Pani Leokadii rozpoczęła się mszą święta w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Promnej. Skąd goście udali się na przyjęcie urodzinowe.  

Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej delegatury MUW odczytał i przekazał list gratulacyjny od Premiera, a także życzenia od Wojewody Mazowieckiego. Do jubilatki z życzeniami i gratulacjami zwrócili się w listach gratulacyjnych także władze samorządowe Promnej oraz kierownictwo KRUS.

Wśród gości spotkania byli m.in.:  Wojciech Nowak - Wójt gminy Promna, Budyta Zbysław –  Przewodniczący Rady Gminy, Anna Sobocińska – Zastępca Kierownika USC w Promnej, Wojciech Sępioł - Kierownik KRUS Białobrzegi oraz ks. proboszcz Władysław Wojdat, parafia pw. św. Marii Magdaleny w Promnej.

Pani Leokadia Siedlecka jest mieszkanką gminy Promna od urodzenia. Urodziła się Biejkowie, gdzie mieszka do dnia dzisiejszego z synem i jego żoną. Przez całe życie pracowała w gospodarstwie rolnym. Urodziła siedmioro dzieci, a doczekała się siedmiorga wnucząt, czternaściorga prawnucząt oraz siedmiorga praprawnucząt. Z zamiłowania słucha radia i odmawia różaniec, zdecydowała się nie oglądać telewizji.  Mimo wieku zachowała sprawność ruchową – o własnych siłach porusza się w domu. Jest pogodna i posiada duże poczucie humoru.

 

 

Bookmark and Share
Natalia Lech, 09.01.2018, Ilość wejść: 341, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry