Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

12.01.2018

Spotkanie opłatkowe Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Rzęgnowie

11 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Rzęgnowie odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Na zaproszenie Prezes Koła Władysławy Smolińskiej na świątecznym spotkaniu obecny był Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

W wystąpieniu Krzysztof Bieńkowski w imieniu swoim i Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery złożył zebranym życzenia noworoczne. Podziękował władzom szkolnym, nauczycielom i uczniom za aktywną współpracę ze Związkiem Kombatantów, za dbałość o kultywowanie tradycji patriotycznych i przekazywanie informacji o tragedii wojny młodym pokoleniom Polaków.

Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz Gminy Dzierzgowo na czele z Wójtem Rafałem Kucińskim. Gospodarzem spotkania była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzęgnowie Marzena Oświecińska. Najmłodsi uczniowie tej szkoły przedstawili zebranym bożonarodzeniowe jasełka. Uczestnicy oddali hołd poległym za Ojczyznę i uczcili pamięć tych kombatantów, którzy zmarli w mijającym roku. Wysłuchano następnie informacji Prezesa o bieżącej pracy organizacji i aktualnych zadaniach, które dotyczą działalności Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w roku 2018, roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zebrani uroczyście podzielili się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia.

Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Rzęgnowie należy do najczynniejszych organizacji kombatanckich w gminie Dzierzgowo. Skupia ono w swoich szeregach 138 członków zwyczajnych i sprawuje opiekę nad 29 członkami podopiecznymi. Koło szczególną troska otacza rodziny kombatantów, a jego członkowie aktywnie uczestniczą w najważniejszych uroczystościach państwowych. W ubiegłym roku 14 członków Związku odeszło na wieczną wartę.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 12.01.2018, Ilość wejść: 278, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry