Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

15.01.2018

Mazowieckie spotkanie „Wspólnie o Konstytucji”

W ramach konsultacji społecznych w piątek, 12 stycznia, w Płocku odbyło się spotkanie z Pawłem Muchą, Zastępcą Szefa Kancelarii Prezydenta RP. Spotkanie odbyło się w sali Zespołu Szkół Centrum Edukacji i związane było z debatą na temat Konstytucji. Wzięła w nim udział Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Spotkania są organizowane cyklicznie w całym kraju - w 2018 r. było to pierwsze wydarzenie. Debata dotycząca Konstytucji odbyła się będzie pod hasłem ”Różne aspekty bezpieczeństwa Polski w kontekście Konstytucji RP”.

Pierwsza część spotkania poświęcona była wystąpieniu Pawła Muchy, Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP, który omówił cel odbywających się konsultacji. Następnie głos zabrali uczestnicy spotkania, którzy zadawali pytania i zgłaszali sugestie dotyczące zagadnień, które ich zdaniem powinny się znaleźć w nowej konstytucji.

Uczestnikom spotkania zostały rozdane ankiety, w którym padły m.in. pytania o to, czy obecna konstytucja wymaga zmiany? Czy zmiany powinny dotyczyć sposobu wyboru prezydenta, zasad funkcjonowania sądów i trybunałów, sposobu wyboru sejmu i senatu, zasad działania samorządu terytorialnego?

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Senator Marek Martynowski, Poseł Waldemar Olejniczak i Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Podziel / Share
Natalia Lech, 15.01.2018, Ilość wejść: 216, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry