Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

31.01.2018

Otwarcie sali widowiskowej w Broku

  •  Źródło: www.brok.pl
    Źródło: www.brok.pl
  •  Źródło: www.brok.pl.
    Źródło: www.brok.pl.

Uroczystemu otwarciu sali widowiskowej towarzyszyło spotkanie noworoczne oraz jubileusz utworzenia OSP w Broku. W wydarzeniu, które odbyło się 26 stycznia br. udział wziął Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, w tym, ks. Prałat Stanisław Skarżyński, ks. Prałat Jarosław Hrynaszkiewicz, jak również przedstawiciele samorządu województwa i przedstawiciele administracji rządowej. Związani z gminą przedstawiciele służb i instytucji, a także mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy.  

Po oficjalnym otwarciu uroczystości i powitaniu gości dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi, która od czasu likwidacji Ośrodka Kultury i Rekreacji w Broku w 2003 r. była wyłączona z użytkowania.

Sala widowiskowa oraz część budynku została wyremontowana głównie z pozyskanych na ten cel dotacji i dofinansowań pochodzących ze środków PROW 2007-2013, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czy też ze środków RPO Województwa Mazowieckiego 2014-2020. W latach 2010-2017 na remont budynku Domu Kultury wraz z salą widowiskową pozyskano środki ponad 2,5 mln zł, a łączny koszt dotychczasowego remontu opiewa na kwotę ponad 3 mln zł.

Podziel / Share
Natalia Lech, 31.01.2018, Ilość wejść: 214, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry