Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

01.02.2018

Dwudziestolecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu

1 lutego br. w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyła się uroczystość poświęcona 20-leciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu. W spotkaniu uczestniczył Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Krzysztof Bieńkowski.

Na jubileuszowe spotkanie przybył również Starszy Inspektor Wojewódzki Mirosław Czaplicki z Wydziału Polityki Społecznej Delegatury MUW w Ostrołęce. Święto placówki zgromadziło przybyłych mieszkańców Przasnysza, a wśród nich rodziców podopiecznych, którzy korzystają z pomocy domu środowiskowego.

W swoim przemówieniu Krzysztof Bieńkowski podziękował organizatorom i opiekunom placówki za to, że pieniądze przekazywane przez Wojewodę Mazowieckiego na funkcjonowanie domu pomocy są właściwie wydatkowane, a dodatkowo pomnażane wielkie serce, jakie terapeuci wkładają w stworzenie swoim podopiecznym prawdziwego domu. Uroczystościom jubileuszu zasłużonej dla Przasnysza instytucji społecznej towarzyszyło otwarcie wystawy artystycznej ,,Świat mało znany V”, przedstawiającej prace artystów związanych z domem samopomocy. Wystawa ta – zorganizowana w salach Przasnyskiego Muzeum Historycznego - zgromadziła liczne grono odwiedzających. Zaprezentowane zostały prace w glinie, obrazy i rękodzieło.

Środowiskowy Domu Samopomocy jest instytucją, która od 1998 roku sprawuje opiekę nad osobami niepełnosprawnymi i pokrzywdzonymi przez los. Jest formą pomocy zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu. W spotkaniu jubileuszowym wzięli również udział przedstawiciele władz miejskich Przasnysza: Burmistrz Waldemar Trochimiuk i Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jeronim oraz ksiądz prałat dr Andrzej Maciejewski - proboszcz parafii św. Wojciecha w Przasnyszu.

Podziel / Share
Natalia Lech, 01.02.2018, Ilość wejść: 176, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry