Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

12.02.2018

Słodkie spotkanie w Ciepielowie

Tłusty czwartek nie odbędzie się bez kosztowania faworków i pączków nadziewanych konfiturą. W ciepielowskiej szkole podstawowej tę słodką tradycję połączono z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Na tę uroczystość, na zaproszenie Dyrektor Małgorzaty Rusinowskiej Dyrektor PSP w Ciepielowie przybył Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej delegatury MUW.

8 lutego br. po przywitaniu przez Dyrektor Małgorzatę Rusinowską wszystkich przybyłych  przed zebranymi gośćmi wystąpili uczniowie z klas 1-3. W specjalnie opracowanym na ten dzień programie artystycznym znalazły się piosenki, scenki aktorskie oraz żywiołowy rock and roll’owy taniec. Popisy najmłodszych wychowanków Publicznej Szkoły Podstawowej nagradzane były brawami. W trakcie występu dzieci zaprosiły do wspólnej zabawy – głównych adresatów czwartkowej uroczystości – swoich dziadków i babcie.

foto: Gmina Ciepielów

Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej delegatury MUW pogratulował dziadkom tego, że dochowali się tak zdolnych wnucząt. W swoim wystąpieniu przekazał także ciepłe słowa od Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery kierowane do seniorów - Dużo zdrowia i miłości ze strony wnuków – brzmiały życzenia.  Przy tej okazji Kierownik radomskiej delegatury zapewnił również o szczególnym miejscu, jakie w polityce rządu RP stanowią seniorzy. Wszystkim babciom i dziadkom życzenia złożyli również: Krzysztof Szewczyk Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu, który uczynił to w imieniu własnym i Aurelii Michałowskiej Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Artur Szewczyk, Wójt Gminy Ciepielów.

foto: Gmina Ciepielów

W wydarzeniu wzięli udział także: ksiądz Stanisław Sławiński, proboszcz parafii w Ciepielowie oraz Paweł Sagan, pracownik Biura Wojewody w radomskiej delegaturze MUW.

foto: Gmina Ciepielów

Po uczcie artystycznej i oficjalnych życzeniach przyszedł czas na słodki poczęstunek. Zgodnie z tłustoczwartkową tradycją na stołach pojawiły się: faworki, oponki i pączki. Gościom, w czasie spotkania przygrywał zespół ludowy "Po co ci to?".

foto: Gmina Ciepielów

Podziel / Share
Marcin Lasota, 12.02.2018, Ilość wejść: 311, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry