Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

06.03.2018

W Sikorzu świętowano stulecie Niepodległej

2 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sikorzu odbyły się uroczystości upamiętniające stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W wydarzeniu wzięła udział Marlena Mazurska, Kierownik delegatury MUW w Płocku.

Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu oraz przywitaniem gości przez Dyrektor szkoły Małgorzatę Purcelewską. W uroczystości wzięli udział m.in.: Poseł Anna Cicholska, Poseł Waldemar Olejniczak.

Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki skierował do zebranych list, który przekazała na ręce Dyrektor szkoły, Marlena Mazurska Kierownik Delegatury MUW w Płocku. Występ słowno-muzyczny przedstawiła 33 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Dżungla”. Młodzież nie tylko uczciła rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale podkreśliła jak ważne jest podtrzymywanie tradycji narodowych oraz popularyzacja utworów żołnierskich i patriotycznych. Dyrektor szkoły podkreśliła, że dzięki takim uroczystościom młodzież ma szansę czynnie brać udział w życiu kulturalnym. Uroczystość uświetnił występ Akademickiego Chóru Politechniki Warszawskiej.

 

Bookmark and Share
Natalia Lech, 06.03.2018, Ilość wejść: 187, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry