Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

22.03.2018

Konkurs „Ku Niepodległej” w Ciechanowie

19 marca br. w sali widowiskowej PCKiSz w Ciechanowie odbył się I Powiatowy Konkurs Pieśni Legionowej i Patriotycznej  „Ku Niepodległej”. W uroczystym spotkaniu młodych artystów wziął udział Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Krzysztof Bieńkowski.

Przypadająca w bieżącym roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się dla organizatorów festiwalu okazją, aby przypomnieć ten jeden z najważniejszych momentów dziejów kraju. Pomysłodawcy pragnęli zaangażować młode pokolenie do śpiewania patriotycznych pieśni i piosenek. Organizatorami konkursu były: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki oraz Związek Piłsudczyków RP, Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego w Ciechanowie. Konkurs skierowano do uczniów klas gimnazjalnych i średnich, ale także do osób dorosłych. Do udziału w konkursie zgłosiło się prawie 30 uczestników.

Występowali pojedynczo, w duetach, przy akompaniamencie fortepianu lub w zespołach. Na scenie pojawili się zawodnicy z Gruduska, Opinogóry, Ciechanowa, Gołymina, Kołaczkowa i Gorysz. Zebrani mogli usłyszeć takie pieśni jak: "Biały krzyż", "Deszcz, jesienny deszcz", "Przybyli ułani" czy "My Pierwsza Brygada". Gala zakończyła się wręczeniem nagród solistom i zespołom oraz koncertem gwiazd: Wojciecha Bardowskiego i Magdaleny Tunkiewicz. Laureaci będą mogli startować w II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Legionowej w Zielonce, który odbędzie się 12 i 13 maja 2018 r.

Konkurs odbył się dokładnie w Dniu Imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Krzysztof Bieńkowski wraz z przedstawicielami Związku Piłsudczyków złożył z tej okazji kwiaty przy obelisku upamiętniającym Marszałka w Ciechanowie.  

           

Podziel / Share
Natalia Lech, 22.03.2018, Ilość wejść: 200, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry