Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

06.04.2018

Radzanów: uroczystości upamiętniające Powstańców Styczniowych

Dziś w regionie ciechanowskim odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające Powstańców Styczniowych. W spotkaniach tych wziął udział Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Krzysztof Bieńkowski.

Wydarzenia te odbyły się w ramach cyklu spotkań upamiętniających stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Plan uroczystości obejmował trzy części. W Zespole Szkół w Radzanowie goście obejrzeli program okolicznościowy ,,Sto lat dla Niepodległej” przygotowany przez uczniów miejscowej szkoły. Następnie przy obelisku w lesie pod Wróblewem odbyło się nabożeństwo za Powstańców. W tym lesie żołnierze walczyli w bitwie z wojskami carskimi 21 marca 1863 r.

W imieniu Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski złożył wieniec pod obeliskiem. Uroczystości zakończyły się wspólnym spotkaniem przy ognisku patriotycznym i pokazami wyszkolenia kawalerii. Pokaz kawaleryjski zgromadził licznie przybyłych mieszkańców gminy, dzieci i młodzież szkolną.

W uroczystościach wzięli ponadto udział m.in: Senator Jan Maria Jackowski oraz Poseł na Sejm RP Anna Cicholska. Uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Płockiego Piotra Libery.Organizatorami tego wydarzenia byli: Wójt Gminy Radzanów Andrzej Wójcik, Rektor Sanktuarium Diecezjalnego Św. Antoniego ks. Bogdan Pawłowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Radzanowie Witold Okumski we współpracy z Nadleśnictwem Dwukoły.

           

Podziel / Share
Natalia Lech, 06.04.2018, Ilość wejść: 243, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry