Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.04.2018

100-lecie płockiej szkoły podstawowej

Uczniowie, nauczyciele oraz zgromadzeni goście wspólnie uczcili jubileusz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku. W wydarzeniu, które odbyło się 12 kwietnia br. wzięła udział Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w parafii św. Bartłomieja w Płocku, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Podczas homilii Biskup podkreślił, że młode pokolenie jest odpowiedzialne za wolną Ojczyznę i powinno się uczyć miłości do niej.

Dalsza część uroczystości odbyła się w gmachu szkoły. Gości przywitał Dyrektor Szkoły Tadeusz Ciastkowski. Marlena Mazurska Kierownik Delegatury w Płocku, w imieniu Wojewody Mazowieckiego podziękowała za dotychczasową działalność placówki oraz przypomniała postać braci Jeziorowskich (Józefa, Tadeusza i Zbigniewa), którzy walczyli w obronie Płocka w 1920 roku.

Podczas wydarzenia byli obecni przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie, rodzice, absolwenci, emerytowani pracownicy, rodziny patronów szkoły.

 

Bookmark and Share
Natalia Lech, 13.04.2018, Ilość wejść: 197, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry