Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

21.01.2008

Wieża widokowa w Podbieli już otwarta

9 stycznia 2008 r. na Bagnie Całowanie miało miejsce uroczyste otwarcie wieży widokowej będącej uzupełnieniem ścieżki przyrodniczej „Po Bagnie Całowanie” w Podbieli (pow. otwocki). Dwunastometrowa, drewniana wieża, która jest również przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych, powstała w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Dzięki niej zarówno przyrodnicy, jak i amatorzy będą mogli „z lotu ptaka” podziwiać przyrodę unikatową w skali kraju i Europy. Wyjątkowość tego miejsca potwierdza fakt włączenia go w obszar Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.

Na uroczystym otwarciu nie zabrakło przedstawicieli regionalnych i lokalnych władz oraz instytucji: Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Starostwa Powiatowego w Otwocku, Urzędu Gminy Celestynów, Nadleśnictwa Celestynów, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie, Kampinowskiego Parku Narodowego, Kozienickiego Parku Krajobrazowego, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Podbiel, Koła Łowieckiego Świerk, Centrum Ochrony Mokradeł CMOK, Policji, Straży Pożarnej, Regionalnego Centrum Ekologicznego na Europę Środkową i Wschodnią REC.

Gości na początku ścieżki przyrodniczej w Podbieli przywitał dyrektor Zespołu Parków Mazowieckiego, Chojnowskiego i Brudzeńskiego - Robert Belina. Wszyscy następnie udali się konnym zaprzęgiem w okolice wieży. Po przecięciu wstęgi goście mieli okazję, aby z tarasu widokowego umiejscowionego na wysokości 5 metrów podziwiać otaczający ich krajobraz. Zademonstrowano również, jak osoby niepełnosprawne mogą korzystać z wieży.

Nowootwarta budowla jest niewątpliwie atrakcją turystyczną regionu i dlatego do mieszkańców okolicznych wsi apelujemy o nadzór nad nią, a turystów o kulturalne z niej korzystanie.

Życzymy udanych „obserwacji z wysokości” Bagna Całowanie!

Podziel / Share
JSK Internet, 21.01.2008, Ilość wejść: 2383, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry