Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.02.2008

Wicewojewoda otworzył wystawę w Bazie

8 lutego 2008r. Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek uczestniczył w oficjalnym otwarciu nowej ekspozycji przyrodniczej i historyczno-kulturalnej w Bazie „Torfy”. Projekt ekspozycji powstał dzięki dotacji uzyskanej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Oprócz wojewody, podczas otwarcia, obecni byli: Prezydent Miasta Otwocka – Zbigniew Szczepaniak, Starosta Powiatu Otwockiego – Krzysztof Boczarski, przedstawiciele Nadleśnictw: Płock, Chojnów i Celestynów, Dyrektor Kozienickiego Parku Krajobrazowego oraz wiele innych osób, reprezentujących instytucje współpracujące z Zespołem Parku Krajobrazowego. Wszystkich przybyłych gości powitał Dyrektor Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – Robert Belina.

Wystawa przedstawia charakterystyczne siedliska występujące nie tylko w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, ale także w Chojnowskim i Brudzeńskim wraz z zamieszkującymi je gatunkami roślin i zwierząt. Zwiedzić można również ekspozycję historyczną i etnograficzną. W części etnograficznej prezentowane są noszone dawniej stroje, przedmioty i narzędzia używane w przeszłości w domu i w polu.

Podziel / Share
JSK Internet, 13.02.2008, Ilość wejść: 2103, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry