Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

25.04.2016

Powołanie nowego Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty

  •  Wojewoda Zdzisław Sipiera wręcza Dorocie Skrzypek powołanie na Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty.
    Wojewoda Zdzisław Sipiera wręcza Dorocie Skrzypek powołanie na Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty.
  •  Na zdjęciu (od lewej): kurator oświaty Aurelia Michałowska, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz wicekurator Dorota Skrzypek.
    Na zdjęciu (od lewej): kurator oświaty Aurelia Michałowska, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz wicekurator Dorota Skrzypek.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wręczył Dorocie Skrzypek powołane na stanowisko Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty. Będzie ona zastępować Aurelię Michałowską, która pełni obowiązki od marca 2016 roku.

Przed objęciem stanowiska wicekuratora, Dorota Skrzypek pełniła funkcję dyrektora miejskiego przedszkola w Siedlcach. Wcześniej przez sześć lat pracowała jako wizytator w siedleckiej delegaturze kuratorium oświaty.

Nauczyciel z trzydziestoletnim stażem pracy m.in. w szkołach i przedszkolach, również na stanowiskach kierowniczych. W latach 2004-2006 pełniła funkcję dyrektora Zespołu Oświatowego w Grochowie, a między 2007 a 2008 rokiem - naczelnika Wydziału Spraw Społecznych w urzędzie miejskim w Węgrowie.

Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie – magister edukacji wczesnoszkolnej. Odbyła również studia podyplomowe z zakresu socjoterapii dzieci i młodzieży, informatyki oraz organizacji i zarządzania oświatą. Jest ekspertem na liście Ministerstwa Edukacji Narodowej z zakresu awansu zawodowego nauczycieli.

Mazowiecki Kurator Oświaty jest organem administracji zespolonej, który działa w imieniu wojewody. Sprawuje nadzór pedagogiczny nad 6 707 szkołami i placówkami oświatowymi (1 667 szkołami podstawowymi, 946 gimnazjami i 891 szkołami ponadgimnazjalnymi dla młodzieży). Kuratorium posiada pięć delegatur: w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach.

Podobne tematy

Podziel / Share
Rafał Babraj, 25.04.2016, Ilość wejść: 1956, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry