Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

25.11.2016

Paszporty wydawane przez Wojewodów od 25 lat

  • Konferencja „25 lat wydawania paszportów przez wojewodów oraz 10 lat paszportów biometrycznych". Fot. MSWiA. Konferencja „25 lat wydawania paszportów przez wojewodów oraz 10 lat paszportów biometrycznych". Fot. MSWiA.
    Konferencja „25 lat wydawania paszportów przez wojewodów oraz 10 lat paszportów biometrycznych". Fot. MSWiA.

Zadania związane z wydawaniem paszportów Wojewodowie przejęli od „służb mundurowych” w 1991 r. Zniesiono także konieczność oddawania paszportów po powrocie do kraju. Jak zmieniły się te dokumenty przez 25 lat podsumowano na konferencji w MSWiA, w której udział wziął Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Dostęp obywateli do paszportów jest coraz powszechniejszy. Zmienił się system ich wytwarzania: od druku w siedzibach urzędów na maszynach do pisania, bądź ręcznego wpisywania danych, do w pełni zelektronizowanej centralnej personalizacji w technologii grawerowania laserowego. Tym samym zwiększyło się bezpieczeństwo danych osób, którym są one wydawane.

Podczas konferencji zaprezentowano historię i ewolucję systemu paszportowego w Polsce, a także obecne nowoczesne procedury wydawania i produkowania dokumentów z kluczowym etapem ich elektronicznej personalizacji.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 25.11.2016, Ilość wejść: 1545, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry