Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

07.02.2017

Rodzina 500+: spotkanie dla przedstawicieli samorządów

Realizacja programu Rodzina 500+ na Mazowszu, planowane zmiany w przepisach prawa oraz porady dotyczące pisania sprawozdań były tematami pierwszego z cyklu spotkań dla dla pracowników ośrodków pomocy społecznej. Naradę zorganizował Wydział Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Celem cyklu jest podniesienie jakości wykonywanych zadań w ramach programu Rodzina 500+. Obecni na spotkaniu przedstawiciele samorządów zapoznali się m.in. z planowanymi zmianami w przepisach prawa i sprawozdawczości. Informacje dotyczące programu przedstawili pracownicy Departamentu Polityki Rodzinnej i Departamentu Informatyki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz dostawcy programów do obsługi świadczeń.

Obowiązkiem Wojewody jest m.in. przekazywanie samorządom środków niezbędnych do wypłaty świadczeń oraz nadzór nad prawidłową realizacją programu.

Rządowy Program Rodzina 500+ wystartował 1 kwietnia. Przygotowania do jego wdrożenia na Mazowszu koordynował Wojewoda. W pierwszym kwartale 2016 r. zorganizował szkolenia dla samorządów, prowadził akcję informacyjną dla rodziców oraz przekazał środki gminom i powiatom.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 07.02.2017, Ilość wejść: 1019, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry