Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

07.02.2017

Rodzina 500+: spotkanie dla przedstawicieli samorządów

Realizacja programu Rodzina 500+ na Mazowszu, planowane zmiany w przepisach prawa oraz porady dotyczące pisania sprawozdań były tematami pierwszego z cyklu spotkań dla dla pracowników ośrodków pomocy społecznej. Naradę zorganizował Wydział Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Celem cyklu jest podniesienie jakości wykonywanych zadań w ramach programu Rodzina 500+. Obecni na spotkaniu przedstawiciele samorządów zapoznali się m.in. z planowanymi zmianami w przepisach prawa i sprawozdawczości. Informacje dotyczące programu przedstawili pracownicy Departamentu Polityki Rodzinnej i Departamentu Informatyki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz dostawcy programów do obsługi świadczeń.

Obowiązkiem Wojewody jest m.in. przekazywanie samorządom środków niezbędnych do wypłaty świadczeń oraz nadzór nad prawidłową realizacją programu.

Rządowy Program Rodzina 500+ wystartował 1 kwietnia. Przygotowania do jego wdrożenia na Mazowszu koordynował Wojewoda. W pierwszym kwartale 2016 r. zorganizował szkolenia dla samorządów, prowadził akcję informacyjną dla rodziców oraz przekazał środki gminom i powiatom.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 07.02.2017, Ilość wejść: 1295, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry