Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

14.03.2017

Nowy komendant stołecznej policji

Komendant Główny Policji powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. dr. Rafałowi Kubickiemu. W uroczystości pożegnania dotychczasowego szefa stołecznego garnizonu policji i przekazania obowiązków następcy uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Mł. insp. dr Rafał Kubicki jest absolwentem Akademii Humanistycznej w Pułtusku i doktorem nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki. Rozpoczął służbę w policji w 1995 roku. Od początku związany był ze stołecznym garnizonem. Posiada doświadczenie zarówno w pionie kryminalnym, jak i prewencji. Zajmował szereg stanowisk wykonawczych i kierowniczych w Komendzie Stołecznej Policji, w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie, Stołecznym Stanowisku Kierowania i Wydziale Wywiadowczo-Patrolowym KSP. Był Pierwszym Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Targówek. W marcu ubiegłego roku został Komendantem Miejskim Policji w Ostrołęce.

Nowy szef stołecznego garnizonu policji zastąpił na tym stanowisku insp. Roberta Żebrowskiego. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera podziękował insp. Robertowi Żebrowskiemu za kilkanaście miesięcy współpracy. Zwracając się do nowo powołanego szefa stołecznego garnizonu powiedział, że przed komendą stoją nowe wyzwania. Wojewoda wyraził przekonanie, że mł. insp. dr Rafał Kubicki sprosta wyzwaniom, a także zadeklarował gotowość do współpracy i wsparcie w realizacji zadań.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 14.03.2017, Ilość wejść: 1121, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry