Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

24.08.2017

Rodzina 500 plus: apel Minister Rafalskiej do samorządów

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zwróciła się do władz gmin o udzielenie wszechstronnej pomocy rodzinom, które poniosły różnego rodzaju straty na skutek nawałnic. Zaapelowała także o informowanie rodzin o terminach składania wniosków o świadczenia wychowawcze z rządowego Programu „Rodzina 500+” na nowy okres świadczeniowy i konieczności złożenia wniosku na kolejny okres. 

Z uwagi na szereg problemów rodzin, których dotknęły skutki niedawnych nawałnic na obszarze Polski, ponownie zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie wszechstronnej pomocy rodzinom, które poniosły różnego rodzaju straty na skutek panującego wówczas żywiołu. W szczególności zwracam się z uprzejmą prośbą, aby w kontaktach pracowników socjalnych z rodzinami ubiegającymi się o pomoc lub otrzymującymi już pomoc socjalną, informować rodziny o terminach składania wniosków o świadczenia wychowawcze z rządowego Programu „Rodzina 500+” na nowy okres świadczeniowy i konieczności złożenia wniosku na kolejny okres - apeluje Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szefowa resortu rodziny zwróciła się do władz samorządowych z prośbą o organizowanie także mobilnych punktów przyjmowania wniosków o świadczenia dla rodzin.

Aby dotrzeć do jak największej liczby rodzin, które nie zawsze mają możliwość osobistego złożenia wniosku, zwracam się z uprzejmą prośbą o organizowanie także mobilnych punktów przyjmowania wniosków o świadczenia - napisała w liście Minister Rafalska.

Przypomniała także, że ustawowe terminy rozpatrywania wniosków i dokonywania wypłat przyznanych na nowy okres świadczeń są terminami maksymalnymi. 

Jak najbardziej możliwe jest i wskazane, aby w szczególności w przypadku rodzin dotkniętych tragicznymi w skutkach nawałnicami, złożone wnioski były rozpatrywane jak najszybciej, tak aby wypłata przyznanych świadczeń odbywała się na bieżąco także w pierwszych miesiącach kolejnego okresu świadczeniowego/zasiłkowego - podkreśliła.

Pliki do pobrania

Podziel / Share
Joanna Bereda, 24.08.2017, Ilość wejść: 759, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry