Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

25.09.2017

Południowa Obwodnica Warszawy na Ursynowie – przekazanie uwag mieszkańców do RDOŚ

Wojewoda przekazał do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska ponad 7 tys. uwag, dotyczących ochrony środowiska w związku z budową POW (odcinek A) na terenie Ursynowa.

Wojewoda na wniosek inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zlecił Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) ponowną ocenę oddziaływania na środowisko. Między 20 lipca a 21 sierpnia trwał udział społeczeństwa podczas ponownej oceny oddziaływania na środowisko. Rolą urzędu wojewódzkiego w tym postępowaniu było zebranie uwag i przekazanie ich do RDOŚ. Wpłynęło 7011 uwag od mieszkańców. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska jest obowiązany odnieść się do uwag w postanowieniu uzgadniającym warunki realizacji przedmiotowej inwestycji. Wydanie postanowienia przez RDOŚ jest warunkiem wydania zezwolenia na realizację inwestycji przez Wojewodę.

Południowa Obwodnica Warszawy to droga ekspresowa realizowana w województwie mazowieckim, na terenie m.st. Warszawy w dzielnicach Ursynów, Wilanów i Wawer. POW umożliwi połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 25.09.2017, Ilość wejść: 1176, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry