Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

01.10.2017

Życzenia Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy,

przypadający 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych jest szczególną okazją do wyrażenia podziękowań wszystkim Seniorom za ich poświęcenie w wychowanie kolejnych pokoleń Polaków oraz pracę nad stworzeniem im jak najlepszych warunków do życia i rozwoju. To właśnie dzięki Wam, Drodzy Seniorzy, życie kolejnych pokoleń staje się łatwiejsze. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie jest dla wielu Polaków cennym drogowskazem. Pokazujecie, jak czerpać z życia radość i siłę.

Wysiłki Seniorów w budowanie lepszego jutra zasługują na wdzięczność, a oni sami na szacunek i uznanie. Poszanowanie i ochrona godności osób starszych stanowią najwyższe ideały realizowanej przez rząd polityki senioralnej. Każdemu z nas powinno zależeć, aby żadna z osób starszych nie czuła się wykluczona, dyskryminowana i zapomniana. W ramach polityki senioralnej w obszarze aktywności obywatelskiej ogromną wagę przykładamy do zwiększenia zaangażowania seniorów w życiu społecznym oraz wzrostu roli osób starszych w rozwiązywaniu problemów społecznych.

W tym wyjątkowym dniu wyrazy wdzięczności kieruję również do instytucji i organizacji, które pomagają seniorom cieszyć się życiem, oferując różnorodne formy aktywności. Dzięki Wam osoby starsze mają możliwość nie tylko uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym, ale także zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Jestem przekonana, że wartością, która łączy pokolenia, jest rodzina. Tu bowiem uczymy się szacunku do drugiego człowieka. Jak słusznie zauważono w preambule Karty Praw Rodziny, skierowanej do wszystkich ludzi dobrej woli, „rodzina jest miejscem spotkania różnych pokoleń, które pomagają sobie wzajemnie w osiąganiu mądrości życiowej oraz w godzeniu praw poszczególnych osób z wymaganiami życia społecznego”. Pamiętajmy o osobach starszych, którym tak wiele zawdzięczamy.

Z całego serca życzę wszystkim seniorom, by na co dzień spotykali się z życzliwością i wsparciem otoczenia, a także żyli pełnią życia, realizując swoje zainteresowania i pasje.

Z wyrazami szacunku

 

Elżbieta Rafalska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Podziel / Share
Joanna Bereda, 01.10.2017, Ilość wejść: 499, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry