Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

08.03.2018

Fundusze dla NGO – spotkanie informacyjne

W ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018 organizacje pozarządowe otrzymają prawie 60 milionów zł. W zależności od Priorytetu wysokość dotacji wynosi od 20 tys. do miliona złotych. Wojewoda Mazowiecki oraz Narodowy Instytut Wolności (NIW) – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego 22 marca bieżącego roku zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjne do siedziby Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie przy pl. Bankowym 3/5.

22 marca bieżącego roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej nr 169 w MUW odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania finansowania działalności NGO. FIO 2018 to rządowy program dotacyjny dla organizacji non-profit, którego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. W marcowym spotkaniu wezmą udział przedstawiciele NIW, którzy przedstawią możliwości pozyskania finansowania organizacji w ramach programu oraz odpowiedzą na dotyczące go pytania i wątpliwości.

Zakres działań możliwych do zrealizowania w ramach FIO obejmuje wszystkie obszary pożytku publicznego. W tegorocznej edycji programu po raz pierwszy wprowadzona została możliwość przeznaczenia części dotacji na rozwój instytucjonalny własnej organizacji. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się w poniższym ogłoszeniu.

Ogłoszenie o konkursie FIO 2018.

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to agencja wykonawcza powołana do wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu, poprzez wzmacnianie aktywności obywateli na rzecz ważnych społecznie celów. Instytut zarządza programami wsparcia rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz gromadzi i analizuje dane ze wszystkich obszarów współpracy administracji państwowej z sektorem obywatelskim.

Ze względów organizacyjnych prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału do 19 marca 2018 r. na adres: jmyszak@mazowieckie.pl

Podziel / Share
Marcin Lasota, 08.03.2018, Ilość wejść: 295, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry