Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

24.09.2017

Regionalny Konkurs Grantowy „Równać Szanse”.

Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży serdecznie zapraszają do udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse”.

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi z małych miejscowości, umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji.

W konkursie mogą brać udział fundacje, stowarzyszenia, w tym także ochotnicze straże pożarne, miejskie, gminne i powiatowe biblioteki oraz miejskie i gminne domy kultury z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Dotacje w wysokości do 8 500 zł, przyznawane są na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., do godz. 12:00.

Aby pomóc zainteresowanym podmiotom w aplikowaniu do konkursu, wyjaśnić czym ten program różni się od innych programów „młodzieżowych” oraz pokazać przykłady zrealizowanych już działań, odbędą się spotkania informacyjno-szkoleniowe w woj. mazowieckim:

- 25 września, g. 14:30 w siedzibie Koalicji dla Młodych - Funduszu Lokalnego Ziemi Białobrzeskiej, przy ul. Reymonta 11 w Białobrzegach k/Radomia

- 29 września, g. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Makowie Mazowieckim (Sala Konferencyjna), przy ul. Rynek 1 w Makowie Maz.

- 2 października, g. 11:00 w biurze Fundacji "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem" (sala konferencyjna II piętro), przy ul. 1 Maja 7c w Płocku

- 5 października, g. 11:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Andrzejewo, ul. Warszawskiej 4 w Andrzejewie k/Ostrowi Maz.

 

Szczegółowych informacji udzielają:

Iwona Olkowicz, tel. 608-305-766, e-mail: rownacszanseelk@gmail.com, iwona@stopa.org.pl,  skype: iwona.olkowicz;

Paweł Wilk, tel. 796-538-105, e-mail: rownacszanseelk@gmail.com, pawelwilk8@o2.pl.

 

Ponadto, jest możliwość wzięcia udziału w jednym z pięciu szkoleń organizowanych przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Szkolenia będą poświęcone pisaniu wniosków do konkursu Równać Szanse i odbędą się w: Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Krakowie i Poznaniu. Nabór na szkolenia organizowane w dniach 16 i 23 września trwa do 15 września. Szczegółowe informacje znajdują się tu: http://rownacszanse.pl/i345.

 

 

Podziel / Share
Sylwia Pietrzak, 24.09.2017, Ilość wejść: 431, Rejestr zmian

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry