Pomoc dla niepełnosprawnych

Paszporty

Komunikat

Informujemy, że z dniem 22.05.2017 r. Punkt Paszportowy w Delegaturze w Płocku został przeniesiony z ul. 3 Maja 16 na ul. Kolegialną 15

---------------------------------------

Komunikat

Informujemy, że w dniu 27.05.2017 r. (sobota) Terenowy Punkt Paszportowy w Pruszkowie będzie czynny w godz. 9.00-14.00.

Zapisy chętnych osób do przyjęcia wniosku pod nr tel. 22 738 14 00 lub osobiście w kancelarii Starostwa.

---------------------------------------

Komunikat

Obsługa klientów w sprawach paszportowych (przyjęcia wniosków i wydawanie dokumentów) realizowana w Terenowym Punkcie Paszportowym Ochota ul. Starynkiewicza 7/9 została przeniesiona
z dniem 1 maja 2017 roku z do Referatu Paszportów zlokalizowanego przy ul. Kruczej 5/11 w Warszawie.

---------------------------------------

Komunikat

Informujemy, że od 16 stycznia 2017 r. obsługę klienta w zakresie spraw paszportowych umożliwia również nowo utworzony Terenowy Punkt Paszportowy w Urzędzie Miejskim w  Łomiankach (ul. Warszawska 115, Łomianki).

---------------------------------------

Komunikat

Ulga w opłatach paszportowych dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

            Od dnia 1 stycznia 2015 r. członkowie rodzin wielodzietnych, legitymujący się ważną Kartą Dużej Rodziny, są uprawnieni do ulgi w opłatach za paszporty. Ulga obejmuje zniżkę
w wysokości 75 % dla dzieci z rodzin wielodzietnych w rozumieniu ustawy o Karcie Dużej Rodziny. Dodatkowo wprowadzono nową zniżkę dla rodziców w wysokości 50 %. Uprawnienie tych osób do zniżki przysługuje po okazaniu ważnej Karty Dużej Rodziny.

Opłaty za wydanie paszportu dla osób legitymujących się ważną Kartą Dużej Rodziny  kształtują się następująco:

a) z 75 % ulgą:

- dzieci do 13 roku życia - 15 zł

- dzieci od 13 do 18 roku życia – 35 zł

- młodzież od 18 do 25 roku życia, ucząca się w szkole lub szkole wyższej - 35 zł *

- dzieci od 13 roku życia, legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności - 35 zł

b) z  50 % ulgą:

- dorośli (rodzic, małżonek rodzica) - 70 zł

Dotychczasowe ulgi pozostają bez zmian. Ponadto nadal obowiązuje zasada, że w razie zbiegu tytułów uprawniających do ulgi w opłacie za wydanie paszportu przysługuje tylko jedna ulga w opłacie.

*w przypadku młodzieży uczącej się powyżej 18 roku życia Karta Dużej Rodziny jest ważna wraz
 z dokumentem potwierdzającym pobieranie nauki w szkole lub szkole wyższej - art. 11 ust. 3 ustawy
z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny, Dz.U. z 2014 r. poz. 1863

 

---------------------------------------

Komunikat

17 stycznia 2013 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o dokumentach paszportowych, która "odmiejscowiła" wydawanie paszportów i paszportów tymczasowych w kraju i za granicą. Obywatel Polski ma możliwość ubiegania się o wydanie dokumentu paszportowego w dowolnym organie paszportowym na terenie całego kraju i za granicą, niezależnie od miejsca zamieszkania/zameldowania.

W województwie mazowieckim obsługa paszportowa jest realizowana w 22 punktach (link). Największym zainteresowaniem jednak cieszą się punkty paszportowe zlokalizowane na terenie Warszawy.

We wszystkich punktach paszportowych na terenie Warszawy oraz w TPP w Pruszkowie, Ożarowie Mazowieckim i Legionowie, funkcjonuje numerkowy system obsługi obywatela. System na bieżąco monitoruje ilość pobranych numerków i ogranicza ich wydawanie stosownie do czasu trwania przyjecia wniosków oraz ilości oczekujących klientów, tym samym może zaprzestać ich wydawania przed końcem pracy urzędu. W związku z tym, apelujemy, aby nie zostawiać załatwienia sprawy na sam koniec pracy punktu paszportowego, gdyż może zaistnieć sytuacja, że z powodu zbyt wielu oczekujących osób, nie będziemy w stanie wszystkich obsłużyć.

Ponadto informujemy, że w Terenowych Punktach Paszportowych zlokalizowanych w urzędach dzielnic m. st. Warszawy (Bemowo, Bielany, Praga Południe, Ursus, Żoliborz) oraz w Urzędzie m. st. Warszawy przy pl. Starynkewicza 7/9, istnieje możliwość sprawdzenia poprzez stronę internetową http://rezerwacje.um.warszawa.pl ilości osób oczekujących na złożenie wniosku, bądź odbiór paszportu. Na tej samej stronie internetowej można umówić termin wizyty w punktach TPP BemowoTPP Bielany, TPP Praga Południe, TPP Ursus.

Również w TPP Legionowo i TPP Mińsk Mazowiecki istnieje możliwość umówienia terminu wizyty (Legionowo), (Mińsk Mazowiecki).

 

Podziel / Share
Opublikowane przez Roman Pietryka, 02.06.2009, Ilość wejść: 905603, Rejestr zmian
Starsze wersje dokumentu Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
do góry