Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

07.10.2015

Ruszyła budowa obwodnicy Marek

  •  Szczegóły budowy obwodnicy Marek omówiono podczas konferencji prasowej, w której wziął udział m.in. wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.
    Szczegóły budowy obwodnicy Marek omówiono podczas konferencji prasowej, w której wziął udział m.in. wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Prace rozpoczęły się na odcinku Marki - Drewnica. Na pozostałych odcinkach obwodnicy budowa ruszy po wydaniu przez wojewodę mazowieckiego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Zakończenie prac przewidywane jest na koniec wakacji 2017 r. Koszt wybudowania pierwszego etapu inwestycji (8,1 km od węzła Marki do węzła Kobyłka) wyniesie 331,6 mln zł.

-To priorytetowa inwestycja w pobliżu stolicy, jedna z dwóch najbardziej obciążonych tras wylotowych z Warszawy. Starałem się jej realizację jak najbardziej przyspieszyć - powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Na liczącym 2,2 km odcinku Marki - Drewnica wykonawca wszedł w trzeci etap robót, który zakłada m.in.: wybudowanie dróg technologicznych, roboty ziemne i wykończeniowe, budowę wiaduktu ES - 1 nad ulicą Ząbkowską i Szpitalną oraz dwóch mostów nad ul. Marecką i rzeką Długą. Przebudowana zostanie także sieć energetyczna, powstanie odwodnienie jezdni oraz ekrany akustyczne. Przeprowadzono już wycinkę drzew i przebudowę sieci wodociągowej. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na odcinku Drewnica-Radzymin roboty rozpoczną się po uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim toczą się dwa postępowania ws. wydania ZRID na kolejne fragmenty obwodnicy:

  • od węzła Kobyłka (bez węzła) – do węzła Radzymin Płd.
  • od węzła Drewnica do węzła Kobyłka

W przypadku obydwu postępowań inwestor złożył wniosek o przeprowadzenie ponownej oceny oddziaływania na środowisko. W związku z tym urząd wojewódzki zwrócił się do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie o uzgodnienie warunków realizacji inwestycji. Odnośnie odcinka od węzła Drewnica do węzła Kobyłka zaplanowano konsultacje społeczne na 20 października 2015 r. (godz. 16.00, Urząd Miasta Kobyłka, ul. Wołomińska 1).

Obwodnica Marek będzie drogą ekspresową. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 2 jezdnie po 3 pasy ruchu. Planowane są także m.in. ekrany akustyczne, zbiorniki retencyjne oraz przejścia i przepusty dla zwierząt.

Podobne tematy

Podziel / Share
07.10.2015, Ilość wejść: 4568, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry