Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

20.07.2017

Stulecie odzyskania niepodległości: wsparcie dla regionalnych obchodów

  • Program "Niepodległa" ma na celu m.in. wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków. Program "Niepodległa" ma na celu m.in. wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków.
    Program "Niepodległa" ma na celu m.in. wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków.

3 miliony złotych przewidziano na dofinansowanie wydarzeń dotyczących setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Od 19 lipca samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o wsparcie finansowe programu dotacyjnego „Niepodległa”.

Dzięki środkom pochodzącym z dofinansowania możliwe będzie realizowanie projektów, które pozwolą uhonorować lokalnych bohaterów, przypomnieć najważniejsze wydarzenia historyczne i miejsca pamięci poszczególnych regionów Polski.

W tym roku dofinansowanie można uzyskać na działania kulturalne, artystyczne i popularyzatorskie, takie jak: festiwale, wystawy, tworzenie ścieżek edukacyjnych i gier oraz spacery tematyczne. Nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 16 sierpnia. Na organizację pojedynczego wydarzenia wnioskodawca może otrzymać od 5 do 50 tys. zł. Wnioskodawcy muszą zapewnić 15 proc. wkładu własnego i przygotować projekt zgodny z tematyką.

Informacje o programach dotacyjnych oraz regulaminy dostępne są na stronie niepodlegla.gov.pl/dotacje.

Program dotacyjny „Niepodległa” jest jednym z narzędzi Programu Wieloletniego „Niepodległa” i ma na celu wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do uczestniczenia w obchodach oraz wspólnym i rodzinnym świętowaniu.

Podziel / Share
20.07.2017, Ilość wejść: 1861, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry