Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

11.10.2017

Konferencja KIBICE RAZEM - dialog i współpraca

Programowi współpracy z kibicami piłki nożnej w Polsce – KIBICE RAZEM była poświęcona konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Podczas wydarzenia zaprezentowano najważniejsze działania ośrodków lokalnych dla kibiców z 15 miast w Polsce.

Fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonali Jan Widera, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki i Agnieszka Olesińska, Zastępca Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wierzymy, że realną poprawę jakości organizacji meczów piłkarskich uzyskać możemy jedynie poprzez dialog i współpracę ze wszystkimi zaangażowanymi podmiotami, w tym przede wszystkim, kibicami. W tezie tej utwierdza nas od lat Program KIBICE RAZEM, który pokazuje jak wiele jest w Polsce stowarzyszeń kibiców, które zainteresowane są aktywnym i kulturalnym dopingiem swojej drużyny oraz działaniami na rzecz swojego miasta czy regionu. Dzięki Programowi KIBICE RAZEM w wielu miastach w Polsce realizacji doczekały się wartościowe i innowacyjne projekty – wskazał minister Jan Widera.

Program KIBICE RAZEM ma na celu aktywizację stowarzyszeń kibiców piłki nożnej w kierunku działań społecznych i na rzecz środowiska lokalnego, kształtowanie postaw pozytywnego kibicowania i zmianę nastawienia do środowiska fanów sportu oraz budowanie przyjaznej, pozbawionej przemocy i agresji, atmosfery na stadionach.

W trakcie konferencji przedstawiono inicjatywy realizowane przez sympatyków piłki nożnej we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, klubami sportowymi, mieszkańcami miast i organizacjami pozarządowymi. Poruszono również tematykę otwierania obiektów sportowych na nowe grupy społeczne, w tym osoby niepełnosprawne oraz sposobów finansowania projektów na rzecz upowszechnienia aktywności fizycznej przy wykorzystaniu środków krajowych i zagranicznych.

Fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W wydarzeniu, które odbyło się 10 października, udział wzięli przedstawiciele klubów i związków piłkarskich, samorządu terytorialnego, urzędów wojewódzkich i reprezentanci kibiców. Mazowiecki Urząd Wojewódzki reprezentowali pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 11.10.2017, Ilość wejść: 480, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry