Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.11.2017

Odetchnij! Czyste mazowieckie – warsztaty ekologiczne w Radomiu

Uczniowie z Radomia uczestniczyli w kolejnym na Mazowszu spotkaniu w ramach kampanii „Odetchnij! Czyste mazowieckie”. Dwustu uczniów rywalizowało w konkurencjach sportowych i plastycznych, zdobywając wiedzę o tym, jak dbać o czyste powietrze. W wydarzeniu udział wziął Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Wicewojewoda Mazowiecki, przedstawiając cel i ideę kampanii „Odetchnij! Czyste mazowieckie”, zaakcentował obecność różnych form edukowania o środowisku naturalnym i powietrzu: Ta kampania pomaga w atrakcyjny sposób uczyć o tym, jak dbać o czyste powietrze.

Wykorzystajcie dobrze wiedzę, którą dziś zdobędziecie. Wspólnie dbajmy o dobre nawyki – Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz skierował bezpośrednio do dzieci zachętę do dbania o środowisko.

Konkurencje sportowe, które zaangażowały nie tylko uczniów, lecz całą widownię, jak: przeciąganie liny, dmuchanie balonów, skoki na piłkach były także sposobem na przekazanie wiedzy, jaką rolę w organizmie człowieka odgrywają płuca i jak ważne jest, by trafiało do nich czyste powietrze.

Uczestnikom zmagań sportowych i widzom w auli gimnastycznej, jak i tym, którzy przystąpili do konkursu plastycznego i quizu o czystym powietrzu, czas umilały piosenki, jak np. Ziemia to wyspa zielona, Zostawcie nam czysty świat. Wicewojewodzie Arturowi Standowiczowi i Andrzejowi Sosnowskiemu – Mazowieckiemu Wicekuratorowi Oświaty towarzyszyła Anna Karpińska – Zastępca Dyrektora Biura Wojewody Mazowieckiego, jak również byli Marek Szymański – Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW i Krzysztof Murawski – Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

Wśród gości zaproszonych do Szkoły Podstawowej nr 29 – reprezentowanej przez jej Dyrektor – Marię Skurkiewicz – na spotkaniu z dziećmi i młodzieżą byli: Agnieszka Górska – Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Bogusława Sołśnia – Dyrektor Wydziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Radomiu, lek. med. Lucyna Wiśniewska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu i Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Krzysztof Szewczyk – Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Radomiu, Tomasz Skuza – Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Radomiu, Marek Gregorczyk – Kierownik Działu Monitoringu Środowiska Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Radomiu i Dorota Włosowska, i Paulina Godula reprezentujące Dyrektora Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Obecni podczas warsztatów edukacyjnych w szkole w Radomiu uczniowie młodszych i starszych klas otrzymali materiały edukacyjno-informacyjne, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji – dodatkowe nagrody.

 

 

8 listopada 2017 r. ruszyła kampania Wojewody Mazowieckiego pod hasłem „Odetchnij! Czyste mazowieckie”, propagująca zachowania proekologiczne i dbałość o czyste powietrze. Głównym celem projektu jest uświadomienie, że nasze zachowania mają wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Projekt finansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Konkurs z nagrodami

Od 8 listopada br. można składać prace na konkurs pod hasłem: „Odetchnij! Czyste Mazowieckie”. Organizowany w ramach kampanii Wojewody Mazowieckiego pod tą samą nazwą konkurs jest adresowany do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Jego uczestnicy mają za zadanie przedstawienie w dowolnej formie artystycznej tematu: jak dbać o czyste powietrze. Swoje propozycje można składać do 12 grudnia br. Projekt finansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe – aparaty fotograficzne.

 

 

Bookmark and Share
Monika Bujak, 27.11.2017, Ilość wejść: 1782, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry