Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

21.05.2019

Medal pamiątkowy Straży Granicznej dla Wojewody Mazowieckiego

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera został uhonorowany Medalem pamiątkowym Straży Granicznej wydanym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wręczenie medalu odbyło się podczas obchodów Święta Straży Granicznej zorganizowanego przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Uroczystości z okazji Święta Straży Granicznej rozpoczęła msza polowa w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie funkcjonariusze, pracownicy cywilni i zaproszeni goście wzięli udział w apelu. Po podniesieniu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu narodowego złożono wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową w murze pamięci.

Głównym punktem obchodów było wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych, którego dokonali Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga i Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Podczas uroczystości "za zasługi dla Straży Granicznej", Medalem pamiątkowym Straży Granicznej uhonorowany został Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Medal pamiątkowy z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości otrzymała Alicja Walecka, Dyrektor Biura Wojewody MUW.

Następnie Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wręczył awanse na kolejne stopnie w korpusie oficerskim, chorążych i podoficerów.

Gratulacje i słowa podziękowania za dbanie o bezpieczeństwo na polskich granicach wyraził w swoim przemówieniu do zebranych funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera:

- Na wielkie uznanie zasługuje Państwa codzienna służba i zaangażowanie, które opierają się na zapewnieniu bezpieczeństwa granic Polski. Dopóki będzie dany mi zaszczyt współpracy z Państwem, będę podkreślał, jak ważną rolę pełnicie nie tylko w funkcjonowaniu państwa, ale też tzw. Małych Ojczyzn. Życzę Państwu, abyście tę służbę – godną, wspaniałą, pełnili z poczuciem dumy i poświęcenia dla wspólnego dobra, które nazywa się Polska – powiedział Wojewoda.

Koncertem w wykonaniu orkiestry z Morskiego Oddziału Straży Granicznej zakończono obchody Święta Straży Granicznej w Warszawie.

Podziel / Share
21.05.2019, Ilość wejść: 585, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry