Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

23.05.2019

Fundusz Dróg Samorządowych: podział środków na subregiony Mazowsza

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wręczył Kierownikom Delegatur MUW symboliczne czeki na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Gminy i powiaty z województwa mazowieckiego otrzymają ponad 124,6 mln zł na budowę lub modernizację 122,42 km dróg. 

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przyznano na realizację 27 dróg powiatowych i 43 dróg gminnych.

  • W subregionie ciechanowskim zbudowane lub zmodernizowane zostaną 3 drogi powiatowe i 6 dróg gminnych o łącznej długości 17,4 km. Kwota dofinansowania wyniesie 14,7 mln zł, co stanowi 50 proc. szacowanych kosztów inwestycji. Czek od Wojewody Mazowieckiego odebrał Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Robert Kochański.

  • W subregionie ostrołęckim zbudowanych lub zmodernizowanych zostanie 6 dróg powiatowych i 10 dróg gminnych o łącznej długości 38,8 km. Kwota dofinansowania wyniesie 32,2 mln zł, co stanowi 50 proc. szacowanych kosztów inwestycji. Czek od Wojewody Mazowieckiego odebrał Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski.

  • W subregionie płockim zbudowane lub zmodernizowane zostaną 3 drogi powiatowe i 4 drogi gminne o łącznej długości 11,4 km. Kwota dofinansowania wyniesie 9,7 mln zł, co stanowi 50 proc. szacowanych kosztów inwestycji. Czek od Wojewody Mazowieckiego odebrała Kierownik Delegatury MUW w Płocku Marlena Mazurska.

  • W subregionie radomskim zbudowane lub zmodernizowane zostaną 4 drogi powiatowe i 3 drogi gminne o łącznej długości 15,2 km. Kwota dofinansowania wyniesie 15,5 mln zł, co stanowi 50 proc. szacowanych kosztów inwestycji. Czek od Wojewody Mazowieckiego odebrał Kierownik Delegatury MUW w Radomiu Krzysztof Murawski.

  • W subregionie siedleckim zbudowane lub zmodernizowane zostaną 3 drogi powiatowe i 4 drogi gminne o łącznej długości 10,5 km. Kwota dofinansowania wyniesie 7,7 mln zł, co stanowi 50 proc. szacowanych kosztów inwestycji. Czek od Wojewody Mazowieckiego odebrała Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba.

W subregionie warszawskim zbudowanych lub zmodernizowanych zostanie 8 dróg powiatowych i 16 dróg gminnych o łącznej długości 29 km. Kwota dofinansowania wyniesie 44,7 mln zł, co stanowi od 50 proc. do 80 proc. szacowanych kosztów inwestycji.

Cele programu Fundusz Dróg Samorządowych to m.in. podniesienie poziomu i jakości życia społeczności lokalnych, zwiększenie efektywności instytucji publicznych poprzez rozwój bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej i efektywnej infrastruktury drogowej, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej.

W ramach programu przewidziane jest wsparcie budowy dróg samorządowych w wysokości 36 mld zł do 2028 r. Na realizację zadań w zakresie budowy, przebudowy lub remontów dróg rozpoczynających się w tym roku dla województwa mazowieckiego zaplanowano blisko 626,86 mln zł.

 

Podziel / Share
23.05.2019, Ilość wejść: 1419, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry