Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

27.05.2019

Posiedzenie Mazowieckiej Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Antykomunistycznych

24 maja 2019 roku w MUW odbyło się posiedzenie, działającej przy Wojewodzie Mazowieckim,  Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych.

W czwartkowym posiedzeniu Rady uczestniczył Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, Dyrektor Departamentu Współpracy ze Stowarzyszeniami i Ewidencji w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Monika Kalinowska oraz dr Piotr Oleńczak Pełnomocnik Wojewody ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Na początku posiedzenia Wojewoda przedstawił sytuację związaną z bieżącymi zagadnieniami prac Rady, oraz podziękował jej członkom za dotychczasowe wykonywanie ustawowych zadań. Następnie głos zabrała Dyrektor Departamentu Współpracy ze Stowarzyszeniami i Ewidencji Monika Kalinowska, która przedstawiła zebranym dane statystyczne dotyczące funkcjonowania rad konsultacyjnych w skali całego kraju. Podczas spotkania członkowie Rady uzyskali szereg odpowiedzi na najważniejsze pytania i otrzymali zestawienie wyników prac z ostatnich lat.

Lista członków rady:

Alina Cybula - Przewodnicząca Rady

Andrzej Chyłek

Jarosław Guzy

Sławomir Karpiński

Paweł Kołkiewicz

Krzysztof Lancman

Wiesław Mizerski

Andrzej Snarski

Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych powołana została przez Wojewodę Mazowieckiego 13 grudnia 2017 r. w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Zadaniem rady, według Ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, jest przede wszystkim opiniowanie wniosków o przyznanie statusu i uprawnień działacza opozycji lub osoby represjonowanej, przekazywanych przez szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Ustawa przewiduje skład rady w liczbie od 5 do 9 członków. Wybierając skład rady kierowano się znaczeniem w środowisku i zasięgiem terytorialnym poszczególnych stowarzyszeń, które składały wnioski z rekomendacjami przyszłych członków rady.

Podziel / Share
27.05.2019, Ilość wejść: 269, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry