Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

27.05.2019

Życzenia Wojewody Mazowieckiego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera skierował do przedstawicieli mazowieckich samorządów okolicznościowy list z okazji przypadającego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego.

Pan Marszałek Województwa Mazowieckiego
Państwo Prezydenci Miast, Burmistrzowie, Starostowie, Wójtowie, Przewodniczący Rad, Radni, Pracownicy administracji samorządowej województwa mazowieckiego


pierwsze wolne wybory samorządowe, które odbyły się 27 maja 1990 r., stanowiły dopełnienie procesu demokratyzacji naszego kraju. Był to akt przywrócenia Polkom i Polakom prawa decydowania o najważniejszych dla nich sprawach na szczeblu lokalnym, odebranego im przez władze komunistyczne.
Po niemal trzydziestu latach, które upłynęły od tamtego dnia, ustanowienie samorządu terytorialnego możemy z dumą zapisać po stronie największych sukcesów w naszej najnowszej historii. Partycypacja w procesach stanowienia prawa sprzyja kształtowaniu u obywateli poczucia podmiotowości i postawy odpowiedzialności za dobro wspólne. Z kolei władze miast, gmin, powiatów i województw, wyłaniane w wyborach powszechnych, bezpośrednich, równych i tajnych, jako realna reprezentacja mieszkańców mają silny mandat do sprawowania władzy.

Systematyczny rozwój województwa mazowieckiego nie byłby możliwy bez Państwa wysokich kompetencji i wielkiego osobistego zaangażowania w sprawy całego regionu i tworzących go wspólnot. Wyrażam najwyższy szacunek dla codziennie ponoszonego przez Państwa trudu i skali odpowiedzialności wpisanej w powierzoną Państwu misję. Zapewniam o moim uznaniu dla Państwa osiągnięć. Proszę o przyjęcie serdecznych życzeń wielu sił w realizacji dalszych zamierzeń, satysfakcji z efektów podejmowanych decyzji i pomyślności w życiu osobistym.

Wojewoda Mazowiecki,

Zdzisław Sipiera

Pliki do pobrania

Podziel / Share
27.05.2019, Ilość wejść: 580, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry