Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

28.05.2019

Sytuacja hydrologiczna na Mazowszu – wizytacja wałów przeciwpowodziowych

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje sytuację związaną ze stanami rzek i jest w stałym kontakcie z przedstawicielami mazowieckich władz samorządowych. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wizytował dziś wały przeciwpowodziowe w gminie Sobienie-Jeziory oraz gminę Karczew.

Służby monitorują rozwój sytuacji na rzece i są gotowe do podjęcia działań. Sytuacja jest stabilna, ale dynamiczna, dlatego zbieramy informacje, aby reagować na bieżąco. Apeluję o ostrożność, rozsądek i niezbliżanie się do wałów przeciwpowodziowych i brzegu rzeki. Nurt w Wiśle jest wartki i niebezpieczny – powiedział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

W trakcie wizytacji Wojewodzie Mazowieckiemu towarzyszyli przedstawiciele samorządów: Cezary Łukaszewski Starosta Otwocki, Jarosław Margielski Prezydent Otwocka, Stanisław Wirtek Wójt Gminy Sobienie - Jeziory, Michał Rudzki Burmistrz Karczewa.

W gminach Sobienie-Jeziory i Karczew Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera; Przemysław Daca, Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i nadbryg. Bogdan Łasica, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP dokonali przeglądu wałów przeciwpowodziowych.

W tym roku na terenie powiatu otwockiego ma zostać wykonana przebudowa 3,7 km odcinka wału przeciwpowodziowego w gminie Sobienie-Jeziory. Prace budowlane obejmą m.in. zabezpieczenie skarp wału siatką stalową, remont nawierzchni przejazdów wałowych, rozbiórkę i odtworzenie schodów skarpowych oraz montaż tablic kilometrażowych.

Wzrost stanu Wisły wywołany jest przemieszczaniem się fali wezbraniowej. W ciągu najbliższej doby stan alarmowy przekroczony zostanie na wodowskazach: Modlin, Wyszogród i Kępa Polska. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12:00 28 maja br., do godziny 12:00, 30 maja br.

Podziel / Share
28.05.2019, Ilość wejść: 1570, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry