Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

29.05.2019

Aktualna sytuacja hydrologiczna na Wiśle – wizytacja w regionie płockim

W związku z obecną sytuacją hydrologiczną na Wiśle Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wizytował dziś wały przeciwpowodziowe w gminie Słubice i Gąbin.

W przeglądzie wałów przeciwpowodziowych Wicewojewodzie Mazowieckiemu Arturowi Standowiczowi towarzyszyli: bryg. Artur Gonera, Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP; Grzegorz Szymoniuk, Dyrektor Departamentu Ochrony przed Powodzią i Suszą Wód Polskich; Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku oraz Krzysztof Jadczak, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin i Jacek Kozłowski, Wójt Gminy Słubice.

Przy okazji dzisiejszej wizytacji w Przepompowni w Dobrzykowie został zorganizowany briefing prasowy, podczas którego Wicewojewoda przekazał regionalnym mediom bieżące informacje na temat stanu wałów przeciwpowodziowych związane z bezpieczeństwem wokół rzeki Wisły na odcinku płockim.

- Sytuacja na rzece jest stale monitorowana przez służby. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco kontroluje sytuację i jest w stałym kontakcie z przedstawicielami mazowieckich władz samorządowych. Warunki są stabilne, ale musimy być w gotowości do działań. Nurt w Wiśle jest niebezpieczny, dlatego apeluję o zachowanie rozsądku i niezbliżanie się w najbliższym czasie do brzegu rzeki – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Zabezpieczenia przeciwpowodziowe na terenie powiatu płockiego są nadzorowane i rozwijane. W ramach uzgodnionego w 2018 roku Programu Planowanych Inwestycji w Gospodarce Wodnej dla powiatu płockiego ujęto m.in.: Przebudowę dwóch zapór bocznych zbiornika Włocławskiego: zapory w Nowym Duninowie. Obecnie zakończono rozbudowę zapory bocznej w Nowym Duninowie, polegającą m.in. na podwyższeniu korony, wykonaniu stalowej ścianki szczelnej z oczepem żelbetowym oraz przebudowę zapory Jordanów-Tokary-Radziwie polegajacej m.in. na wykonaniu przesłony przeciwfiltracyjnej, dogęszczeniu korpusu zapory i naprawy ubezpieczeń.

 

Podziel / Share
29.05.2019, Ilość wejść: 876, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry