Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

30.05.2019

Życzenia Wojewody Mazowieckiego z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera skierował do Rodzin Zastępczych okolicznościowy list z okazji przypadającego 30 maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Szanowni Państwo,

30 maja to Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Pragnę podziękować Rodzinom Zastępczym za ich codzienne poświęcenie wkładane w opiekę nad dziećmi, które przyjęli do swoich domów, a przede wszystkim za okazywaną im troskę i serce.

W waszych domach otrzymują wszystko, co niezbędne człowiekowi do życia, ale najważniejsze  to spokój i towarzyszenie w dobrych i złych chwilach. Poczucie młodego człowieka, że w każdej trudnej sytuacji blisko jest osoba, na którą może liczyć jest najcenniejsze. Bycie rodzicem zastępczym wiąże się z odpowiedzialnością za los innego człowieka, koniecznością posiadania siły, cierpliwości, miłości i czasu. Państwa rola jest niezwykle trudna, ale dająca również wiele radości.

Na koniec 2018 roku otaczaliście Państwo 5911 dzieci opieką i wychowaniem, ale wciąż potrzebujemy kandydatów do pełnienia funkcji Rodziny Zastępczej - 1777 dzieci na Mazowszu  pozostawało w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Te liczby pokazują, jak ważną rolę Państwo pełnicie.  Najbardziej pożądaną sytuacją dla dziecka jest wychowywanie w pełnej rodzinie, w atmosferze miłości i zrozumienia. Jednak nie wszystkie dzieci mają taką możliwość. Wsparcie przychodzi od Rodziców Zastępczych, którzy zapewniają poczucie bezpieczeństwa, otaczają troską oraz wskazują odpowiednie wzorce postępowania.

Życzę Państwu wielu sił, cierpliwości, wytrwałości i inspiracji w pełnieniu tej jakże potrzebnej funkcji, a Waszym dzieciom samych radosnych chwil i beztroskiego dzieciństwa.

Z wyrazami szacunku

Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki

Pliki do pobrania

Podziel / Share
30.05.2019, Ilość wejść: 328, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry