Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

03.06.2019

Reprezentacja MUW z piątym miejscem mistrzostw Polski UW

Cztery zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka – to bilans występu piłkarskiej reprezentacji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na X Mistrzostwach Polski Urzędów Wojewódzkich, które w tym roku odbywały się w podpoznańskiej Mosinie. Tytuł mistrza Polski przypadł kadrze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Piłkarze MUW zajęli wysokie 5. miejsce.

(fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki)

Reprezentanci Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, w trakcie trwania mistrzostw zaledwie jeden raz schodzili z boiska pokonani, przegrywając 0:1. Było to w starciu z drużyną późniejszego wicemistrza Polski z Podkarpacia, jeszcze w fazie eliminacyjnej turnieju. Nasi zawodnicy opuszczali ją z trzeciego miejsca, premiowanego grą o miejsca 5-8.

Walcząc o jak najlepszy rezultat zawodnicy z Mazowsza najpierw pokonali ekipę Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego 2:0., by w meczu o 5. miejsce identycznym stosunkiem bramek triumfować nad gospodarzami rozgrywek – Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim.

(fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki)

- Chciałabym pogratulować wszystkim zawodnikom. Walczyliście zaciekle i choć puchar trafił do najlepszych, to wszyscy jesteście zwycięzcami - mówiła podczas ceremonii zamknięcia mistrzostw Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska.

(fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki)

Mistrzostwa Polski Urzędów Wojewódzki rozpoczęły się od fazy eliminacyjnej. 12 zespołów podzielonych zostało na dwie grupy – w grupie A rywalizowały ze sobą reprezentacje urzędów wojewódzkich z Wielkopolski, Podkarpacia, Mazowsza, Śląska oraz ekipy z województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. W grupie B naprzeciw siebie stanęły zespoły z Małopolski, Podlasia, Pomorza, Lubelszczyzny oraz reprezentacje województwa kujawsko-pomorskiego i lubuskiego.

(fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki)

Zwycięstwo lub zajęcie drugiego miejsca w grupie oznaczało awans drużyny do półfinału turnieju, gdzie zwycięzca grupy A rywalizował z drugą drużyną grupy B, zaś zwycięzca grupy B z drugą drużyną grupy A. Drużyny z trzeciego miejsca walczyły o miejsca 5-8 mistrzostw Polski.

(fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki)

Zawody rozgrywane już po raz dziesiąty, pierwszy raz zorganizowano w Wielkopolsce.

Rezultaty spotkań reprezentacji MUW na X Mistrzostwach Polski Urzędów Wojewódzkich:

Faza eliminacyjna:

Mazowiecki UW – Łódzki UW 2:0

Wielkopolski UW – Mazowiecki UW 1:1

Mazowiecki UW – Świętokrzyski UW 3:1

Podkarpacki UW – Mazowiecki UW 1:0

Mazowiecki UW – Śląski UW 0:0

Miejsca 5-8:

Mazowiecki UW – Lubuski UW 2:0

Wielkopolski UW – Mazowiecki UW 0:2

Klasyfikacja końcowa:

1. Śląskie
2. Podkarpackie
3. Kujawsko-Pomorskie
4. Małopolskie
5. Mazowieckie
6. Wielkopolskie
7. Pomorskie
8. Lubuskie
9. Świętokrzyskie
10. Łódzkie
11.Podlaskie
12. Lubelskie

Podziel / Share
03.06.2019, Ilość wejść: 701, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry